Odkopnutý Pospíšil: Možná nechám politiky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. února 2023

Svátek slaví Blažej, zítra Jarmila

Odkopnutý Pospíšil: Možná nechám politiky!

Jsou za odvoláním zájmy kmotrů?
Jsou za odvoláním zájmy kmotrů? (Aha! – M. Pekárek)

Téměř nikdo nevěří, že důvodem k odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) je neschopnost manažersky a rozpočtově zvládnout resort. Od první minuty se rojí nové a nové spekulace, podle nichž byl Pospíšil Nečasovi nepohodlný. A jak reaguje odstraněný ministr, nyní již jen poslanec? Nevylučuje, že to v politice zabalí…

Na jednu stranu sice mluví o tom, že se bude více věnovat svým voličům na Plzeňsku, které jako ministr zanedbával a možná kandidovat i na hejtmana, na druhou stranu mluví i o konci své politické kariéry.

„Zatím si nechávám všechny dveře otevřené a uvažuji, co dál. S největší pravděpodobností se ale z centrální politiky přesunu do té regionální,“ řekl pro Aha! Pospíšil. Zároveň očekává, že se teď vyrojí několik diskreditačních kampaní, které by měly pošpinit jeho jméno. „Počítám s nimi,“ poznamenal.

Vládní TOP 09 hovoří o tom, že odvolání Pospíšila je trestem za jeho záměr jmenovat Lenku Bradáčovou, přezdívanou »Cattani v sukních«, vrchní státní zástupkyní. Je údajně hrozbou pro některé vládní politiky. Také se spekuluje, že se jej Nečas chtěl zbavit kvůli vyšetřovacímu spisu, který spojoval premiéra s některými kauzami.

Včera na Pospíšilovu podporu protestovalo na náměstích v Brně 200 a v Praze 600 lidí.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.