Odlévají srdce Václava Havla! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. června 2023

Svátek slaví Gita, zítra Bruno

Odlévají srdce Václava Havla!

Lukáš Gavlovský skládá svíčky do tvaru srdce. Srdce se tvoří po částech, jako cihly se pak složí až u Národního divadla.
Lukáš Gavlovský skládá svíčky do tvaru srdce. Srdce se tvoří po částech, jako cihly se pak složí až u Národního divadla. (ČTK – Kateřina Šulová)

»Srdce pro Havla« se už rodí. Sochu ve tvaru srdce ze svíček, které lidé zapalovali na památku exprezidenta Václava Havla (†75), odlévá tento víkend v pražském kulturním centru Trafačka výtvarník Lukáš Gavlovský.

Vytvořit sochu z několika tun vosku dá zabrat, největší práce je s tříděním svíček a s odstraňováním skleněných a plastových dóz. Část vosku Gavlovský již roztavil a začal jím plnit připravenou kovovou formu.

Do několikacentimetrové vrstvy pak nasypal celé kusy svíček, ty mají na první pohled připomenout, z jakého materiálu socha je. Srdce by mělo být zhruba dva metry vysoké a do jeho útrob by se měl vejít dospělý člověk.

„Zatím máme tak asi tři tuny materiálu. Část samozřejmě tvoří sklo nebo plast. Takže nám z toho zbude něco přes dvě tuny vosku,“ dodal druhý z autorů projektu Roman Švejda. K vidění bude od 9. února do 10. dubna u Národního divadla.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.