Vědci vynalezli zázračnou pilulku a slibují: Konec šedinám! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Vědci vynalezli zázračnou pilulku a slibují: Konec šedinám!

George Clooney (50) - Na pilulku je už pozdě, nicméně šediny mu sluší.
George Clooney (50) - Na pilulku je už pozdě, nicméně šediny mu sluší. (Profimedia.cz)

Zachovat si svou barvu vlasů je přáním většiny mužů a snad téměř všech žen. Pro všechny je tu dobrá zpráva: už zakrátko se sen může stát realitou. Experti na krásu z kosmetické firmy L´Oréal totiž vyvinuli unikátní pilulku, která prý zabrání vzniku šedin!

Stačí jediné – užívat zcela přírodní preparát, který je spíše než lékem potravinovým doplňkem, ještě předtím, než začnou vlasy šedivět.

„Pilulka obsahuje ovocné výtažky, které jsou podobné proteinu TRP2. Užívat by se měla denně, ale díky jednoduchému složení bude cena velmi příznivá,“ slibuje Bruno Bernard, který šéfuje týmu biologů kosmetické firmy.

Zmíněný protein TRP2, respektive jeho množství, má zásadní vliv na tvorbu šedin. Nejvíce jej má člověk od narození do 25 let. V této době mají vlasy nejlepší barvu. Od 30 let věku začne TRP2 ubývat a v této době se také u většiny lidí začínají tvořit šedivé vlasy.

Nad zcela jedinečným přípravkem proti šedinám si vědci lámali hlavu více než deset let. Teď už zbývají jen poslední zkušební testy. Na trhu by se pilulka měla objevit už v roce 2015.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.