Zemřel Jaroslav Dufek, už čtvrtý seriálový herec! Četnické hororesky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. března 2024

Svátek slaví Anežka, zítra Kamil

Zemřel Jaroslav Dufek, už čtvrtý seriálový herec! Četnické hororesky!

Herec Tomáš Töpfer (vlevo) oplakává dalšího kolegu z Četnických humoresek Jaroslava Dufka.
Herec Tomáš Töpfer (vlevo) oplakává dalšího kolegu z Četnických humoresek Jaroslava Dufka. (ara, ČTK)

Brněnské Mahenovo divadlo je opět zahaleno smutkem. Zemřel Jaroslav Dufek (†77), člen jeho souboru. Je už čtvrtým hercem, který za krátkou dobu opustil seriál Četnické humoresky.

Po Ladislavu Lakomém (†79, 11. dubna podlehl rakovině), Karlu Janském (†66, zemřel den po něm) a Eriku Pardusovi (†54, 10. května prohrál boj se zákeřnou nemocí) fanoušci seriálu oplakávají Jaroslava Dufka.

V »Humoreskách« se bohužel v posledních měsících potýkají se samými smutnými zprávami. Dufek, který hrál zemského četnického velitele, je už čtvrtý četník, po němž štáb truchlí.

Dufek zemřel v pátek ve věku 77 let, smrt ho dostihla po krátké, ale velmi těžké nemoci. Vynikající umělec se na brněnské divadelní scéně těšil velké oblibě. „Lidé se s Jaroslavem Dufkem mohou přijít rozloučit do Mahenova divadla již od soboty, ve foyer jsme umístili kondolenční knihu,“ řekla agentuře Mediafax mluvčí brněnského divadla Šárka Motalová.

„Datum a dobu pohřbu oznámíme v následujících dnech,“ dodala.Dufek měl také vynikající hlasový projev, který mnohokrát uplatnil v dabingu.

Namluvil například kapitána Klose v dobovém populárním polském seriálu S nasazením života, televizní diváci si jeho hlas dobře pamatují i z Dallasu, a především je spjat v mnoha filmech s tváří Vittoria Gassmana. V roce 2002 obdržel za dabérské umění Cenu Františka Filipovského.

Autor:  Eva Kremserová

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.