Statečný Alánek (5): Dostal darem 100 000 Kč od čtenáře Aha! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 23. května 2025

Svátek slaví Vladimír, zítra Jana

Statečný Alánek (5): Dostal darem 100 000 Kč od čtenáře Aha!

Fotografie
Fotografie (internal)

Zázraky se dějí! A někdy dokonce i dvakrát za sebou.

Své o tom ví Alena Tomasová z Prahy, která je maminkou těžce postiženého Alánka (5). Chlapec jako čtrnáctiměsíční miminko onemocněl pneumokokovou meningitidou a čtyři roky byl v kómatu.

Po speciálních terapiích se z něj ale na začátku roku probral, a díky článku v Aha! se dokonce našel dárce, který na Alánkovo léčení věnoval úžasných 100 tisíc korun!

Chlapce v těchto dnech čeká operace, při níž mu lékaři z hlavičky odstraní drén. Ten v minulosti sloužil k odvodu přebytečného mozkomíšního moku z hlavy do bříška. Teď už je ale nefunkční a zbytečně ohrožuje jeho zdraví.

Po operaci se Alánek vrhne do náročných rehabilitací. Ty mu mají pomoci rozpohybovat tělíčko, které bylo tolik let v kómatu. Rehabilitace jsou finančně náročné a aby byly úspěšné, musí probíhat denně. Díky článku, v němž jsme v deníku Aha! o chlapci psali, se našel obětavý dárce, který neváhal a rozhodl se rodině s maminkou samoživitelkou a dvěma dětmi pomoci stotisícovou částkou!

„Článek jsem viděl v deníku Aha! a ten příběh mě velmi zaujal. Sám mám tři zdravé děti a v září se mi narodí ještě dcerka. Modlil jsem se, aby děti byly zdravé, a teď mám pocit, že bych to měl vrátit a pomoci někomu jinému,“ vysvětlil podnikatel Oldřich Máj (46).

„V článku byl také odkaz na webové stránky Alánka s povídáním jeho maminky, které musí chytit za srdce každého,“ popsal. Pan Máj na nic nečekal a rodinu navštívil.

„Byl jsem u nich doma na návštěvě a byl jsem překvapený, jak po mně kluk zvědavě koukal. Alánkova maminka je navíc super ženská, která je naprosto v pohodě a navzdory situaci velmi silná,“ dodal.

Alena Tomasová měla z nečekaného daru obrovskou radost. „Pan Máj je strašně milý člověk, který má sociální cítění a zajímá se o druhé. Jsme mu velice vděční,“ poděkovala Alánkova maminka.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry