Kamikadze z Fukušimy: Ti chlapi zemřou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Kamikadze z Fukušimy: Ti chlapi zemřou!

Záběry, které berou dech: dělníci pracují na stožáru přímo nad poškozeným reaktorem a vystavují se nebezpečnému záření.
Záběry, které berou dech: dělníci pracují na stožáru přímo nad poškozeným reaktorem a vystavují se nebezpečnému záření. (ČTK)

Muži pracující na zničené jaderné elektrárně Fukušima jsou skutečnými hrdiny. Za záchranu lidstva takřka jistě položí vlastní životy jako hrdinní piloti kamikadze za druhé světové války!

Už 14 dní se totiž v pobořené elektrárně vystavují enormním dávkám jedovatého záření. Před radiací je helmy a roušky určitě neochrání...

Dva pracovníci už museli být převezeni do nemocnice, jejich kůže totiž přišla do styku s radioaktivními částicemi! A přístroje měřící stupeň ozáření bily na poplach: oběma mužům naměřily mezi 170 a 180 milisieverty, přičemž kritická je už hodnota 100! Oba je tak čeká plíživá a poměrně rychlá smrt...

Desítky statečných mužů riskují životy ve snaze uhasit poničené reaktory elektrárny. Podle odborníků ovšem provozují sisyfovskou práci! V nouzi totiž musejí chladit mořskou vodou, takže se v každém z reaktorů nahromadilo už asi 45 tun soli. Usazeniny pravděpodobně vytvoří kolem rozpálených jader neprodyšnou krustu, která bude chlazení ještě více komplikovat.

Tohle spravili za 6 dnů!

I jinde v Japonsku napjali síly a začali s bleskurychlou likvidací škod po devastujícím zemětřesení a tsunami. Tento zcela zprolámaný asi 150metrový úsek silnice u města Naka v postižené prefektuře Ibaraki třeba dokázali vyspravit za pouhých šest dnů. Už se tam zase jezdí po zcela hladkém asfaltovém koberci... Kolik měsíců/let budou asi bojovat čeští cestáři s výtluky po zimě?!

Silnice

Přečtěte si
marcela.k
25. 3. 2011 • 17:41

Nemam slov, je mne jich hrozne lito, jsou to strasne ukazneni, pokorni a pracoviti lide. Vsichni bysme si meli vzit z nich priklad a nemyslim tim jen Cechy.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.