Legenda Annie Girardot: Odešla do nebe za Galatíkovou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Legenda Annie Girardot: Odešla do nebe za Galatíkovou!

Annie Girardot
Annie Girardot (Aha! – M. Hykl, Profimedia.cz)

Téměř celý život rozdávala smích, včera ovšem rozplakala svět. Odešla největší žena francouzského filmu, nenapodobitelná herečka a komička Annie Girardot.

Skonala pokojně v pařížské nemocnici ve věku 79 let...

Filmy Annie Girardotové jsou notoricky známé i českým divákům: Není kouře bez ohně, Něžné kuře, Jeden hot a druhý čehý, Ukradli torzo Jupitera, Černý talár pro vraha...

A byla to s Čechy láska oboustranná! Annie na podzim 1993 natáčela v Praze televizní seriál z vězeňského prostředí, v roce 2000 byla hostem festivalu ve Zlíně a ještě v roce 2003 vystoupila v pražském Švandově divadle.

Velké přátelství ji rovněž pojilo s Věrou Galatíkovou (†69), herečkou, která jí propůjčovala hlas v českých filmech. Měly bohužel i podobně krutý osud. Galatíková bojovala několik let s rakovinou plic, jíž podlehla na konci roku 2007.

I Annie musela čelit kruté nemoci – od roku 2000 trpěla Alzheimerovou chorobou, což jí rodina celých šest let zatajovala! Poslední dobou však už herečka nebyla schopna poznat tváře svých nejbližších, ani mluvit...

Věra Galatíková
Věra Galatíková Foto:  Aha! – M. Hykl, Profimedia.cz

Autor:  šum

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.