Věra Galatíková a Annie Girardot: Tajemství jejich přátelství | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Věra Galatíková a Annie Girardot: Tajemství jejich přátelství

Herečky si byly blízké.
Herečky si byly blízké. (Foto: Profimedia, ara)

Francouzka Annie Girardot (†79) a Češka Věra Galatíková (†69). Dvě charismatické herečky však spojovalo mnohem víc, než jen stejná profese a fakt, že Věra Galatíková byla českým hlasem Annie. Byly si velmi blízké, dokonce si psaly dopisy, ve kterých se mimo jiné podporovaly v době, kdy byly vážně nemocné.

Girardot a Galatíková se několikrát osobně setkaly! Bylo to pokaždé, kdy francouzská filmová legenda přijela na návštěvu naší republiky. „Rozuměly jsme si! Obě jsme věděly, že to není jen v tom dabingu. Byly jsme si prostě blízké. Škoda, že jsme potřebovaly tlumočníka,“ vzpomínala Galatíková. Naposledy se osobně viděly v roce 2003, kdy Girardot vystupovala v pražském Švandově divadle v monodramatu Madame Marguerite.

Pak nastaly roky, které byly pro obě dámy dramatické. Galatíková onemocněla rakovinou, Girardot Alzheimerovou chorobou. „Pamatuji se, že když se z Francie tato informace dostala do Česka, paní Galatíková mi napsala SMS zprávu: Tak už i moje milovaná Annie bojuje o život! Přeju jí hodně sil,“ zavzpomínal pro magazín Aha! TV novinář a publicista Petr Burda. Podle našich zjištění si pak obě dámy vyměnily v době svých nemocí i podpůrné dopisy. Věra Galatíková nakonec podlehla rakovině před Vánocemi roku 2007.Přečtěte si
20tina12
8. 3. 2015 • 14:14

Obě herečky s velkým H

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.