Takhle bourají podvodníci - Jejich obětí se můžete stát i vy... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

Takhle bourají podvodníci - Jejich obětí se můžete stát i vy...

Myslíte si, že na silnicích jezdí všichni proto, aby se dostali z bodu A do bodu B? Omyl! Mezi motoristy jsou i šílenci, kteří záměrně způsobují dopravní nehody. A to jen proto, aby dostali tučné plnění od pojišťoven!

„Každoročně odhalí detektivové pojistné podvody za čtvrt miliardy korun a těch případů rozhodně neubývá,“ potvrdil Aha! mluvčí České pojišťovny Václav Bálek s tím, že většina dopravních nehod se týká hlavně povinného ručení.

„Někdo si nabourá auto, buď nemá havarijní pojištění, nebo ho má, ale řídil opilý. A ani v jednom případě od pojišťovny by nic nedostal. Domluví se tak s kámošem, že do něj narazí, a z jeho povinného ručení se to nahradí. Je to dost průhledné a často to naši detektivové odhalí,“ vysvětlil Bálek.

Klasické podvody ale nejsou tím jediným, co detektivy trápí. Na silnicích se totiž objevují lidé, kteří nehodu schválně a šikovně zaviní a parazitují pak na pojistce oběti, domnělém viníkovi, který často přišel k nehodě jak slepý k houslím. Takových expertů jezdí po republice jen pár, ale i tak jsou velmi nebezpeční. Jako například muž z Karlovarska. „Ten byl mistrem v čísle »předjeď a zabrzdi«, po kterém následoval náraz do zadní části jeho vozu. Nedodržení bezpečné vzdálenosti ze strany předjetého motoristy mu přinášelo peníze z pojistky toho druhého,“ uzavřel Bálek.

Kliknutím zvětšete

Kliknutím zvětšeteKliknutím zvětšeteKliknutím zvětšete

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.