Aneta Langerová: Vyhrožují jí smrtí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Aneta Langerová: Vyhrožují jí smrtí

Aneta Langerová
Aneta Langerová (Aha! – Marek PÁTEK, Dalibor PUCHTA)

PRAHA – Naší první SuperStar Anetě Langerové (20) vyhrožují anarchisté bombovým atentátem! „Tahle kapitalistická blbka si zaslouží bombu do schránky. Přišel čas ukázat sílu.

Dáme ti do baráku bombu!

A ten čas přijde brzo, slečno Langerová,“ píše se v prohlášení, které se objevilo na internetu. Langerová si proti sobě popudila anarchisty tím, že několikrát vystoupila na protikomunistických akcích. Existuje reálné riziko, že by anarchisté mohli své sliby splnit?

Minulou sobotu se v několika denících objevil otevřený dopis Ondřeje Slačálka Anetě Langerové. Jeden z čelných představitelů českých anarchistů v něm Anetě vytýká její účast na protikomunistických akcích. Jak se zdá, tak Slačálkova výtka některé jeho radikální anarchistické kolegy zaujala natolik, že začali Anetě vyhrožovat rovnou smrtí! „Spíš než dopis by si tahle kapitalistická blbka zasloužila bombu do schránky. Když sama hlásí smrt komunistům, tak jí nic jiného než smrt nečeká – náš čas přijde brzo, slečno Aneto Langerová,“ píše jeden z nich v reakci na Slačálkův dopis Anetě.

Tato výhružka smrtí ale není rozhodně ojedinělá. Na stránkách „anarchismus.org“ je zabitím vyhrožováno vedle Anety i zpěváku Pavlu Bobkovi a režiséru Ladislavu Smoljakovi. Bobek i Smoljak jsou totiž jedněmi z organizátorů petice za zrušení komunistické strany, ke které má anarchismus ideově blízko. „Co je to za drzost? Zabij komunistu, posílíš mír? Ti, kdo to hlásají, sami zaslouží smrt! Smrt všem těm Pavlům Bobkům, Ladislavům Smoljakům a Anetám Langerovým. Přišel čas ukázat svoji sílu!“ píše člověk podepsaný jako Trockij.

Můžou být tyto hrozby skutečně nebezpečné? „Nemyslím si, že by anarchisté byli něčeho takového schopni. Spíš myslím, že by mohlo jít o individuální akt nějakého šílence,“ řekl deníku Aha! politolog Michal Pehr. „Anarchisté se při atentátech v minulosti vždy zaměřovali na politiky a takzvané představitele imperialismu a kapitalismu. A to Aneta při nejlepší vůli opravdu není,“ dodává Pehr.

A jak se k výhružkám staví Aneta? „Bez komentáře,“ sdělil nám její bratr Nikola. Lidé z Anetina okolí ale potvrzují, že výhružky chodí mladé zpěvačce téměř denně a že bez svého bratra, bývalého hokejisty, který jí nyní dělá manažera, ale i bodyguarda, neudělá ani krok.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.