Policisté přispěchali opilci na pomoc: Místo vděku nadával do zm**ů!
Aby nespadl viditelně zpitý Tomáš K. (40) do rozvodněné Opavy, bránili mu policisté v cestě přes most v havarijním stavu. Ale se zlou se potázali. Dočkali se urážek a hrozeb smrtí. Za ty padla včera u soudu podmínka.
„Vy zm**i, vy pí*i!“ vyřvával Tomáš K. na hlídku ve služebním autě, když kolem něj při záchranných akcích projela poprvé. Přidal i oba zdvižené prostředníčky. Nad tím ještě policisté zamhouřili oko. Jenže podruhé se výtečník už snažil potácivou chůzí přejít řeku Opavu přes most v havarijním stavu. „Lávka nebyla stabilní, doufali jsme, že od záměru ustoupí, ale přestože jsme se snažili pomoct, byl stále vulgárnější,“ vypověděl jeden z policistů.
Nakonec se sice opilec rozhodl za přívalu nadávek a urážek zmizet. Ale jen do třetího setkání. „Zase lítaly zm**i, ku**y, agresivita se už zvyšovala. Když jsme už museli přikročit k zatčení, hrozil, že mi uřízne hlavu,“ uvedl strážce zákona. Násilníka odvezli na služebnu, kde mu kolegové naměřili 3,11 promile. „Byl jsem moc opilý, moc si nepamatuji. Něco určitě bylo. Ale nebudu vypovídat,“ reagoval obžalovaný.
Nepijte a sekejte latinu!
Za agresivní výpady dostal včera nepravomocně osmiměsíční trest s rok a půl dlouhým podmíněným odkladem. Na odchodu z jednací síně Tomáš K. prohlásil, že se poradí s advokátem, zda má verdikt přijmout, či se odvolat. Od soudkyně Radomíry Kijasové ještě dostal upozornění, že by měl ve zkušební lhůtě nepít a sekat latinu, jinak se také může klidně stát, že si svých osm měsíců odsedí.
