Tragické prázdniny aneb 89 smrtelných nehod!

Všichni balí a vyráží za prázdninovými zážitky, stejně jako každý rok se ale mnoha přeplněné silnice staly osudnými. Za poslední dva měsíce zemřelo při nehodách 89 lidí.
Výrazný nárůst zaznamenala úmrtí cyklistů i motorkářů. „Nejčastější příčinou nehod s tragickými následky bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu vozovky,“ sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Nejtragičtějším dnem prázdnin se stal 22. srpen, kdy na silnicích zemřelo šest lidí. Jedna z nejhorších nehod se udála 11. srpna u Břeclavi, kde poté, co řidička nedala přednost, došlo ke srážce dvou aut. Zemřela ona i nezletilá dívka, která s ní jela. Čtyři další byli zraněni.
Při honičce bourali policisté
Ve velké drama se změnila i sobotní silniční kontrola v Pohořelicích na Brněnsku. Řidič po výzvě k zastavení sešlápl plyn. Policisté se ho snažili dohnat, když ho téměř měli, muž dupl na brzdu a policisté do auta nabourali. „Jeden byl zraněn lehce, druhý středně těžce,“ řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Jenže zatímco se vzpamatovávali z nárazu, podezřelý uprchl do nedalekého pole a zatím nebyl dopaden. Zranění byli převezeni do brněnské fakultní nemocnice.