Pohádkovou skálu má zohyzdit obchodní dům! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Pohádkovou skálu má zohyzdit obchodní dům!

Pohádkovou skálu zná snad každý.
Pohádkovou skálu zná snad každý. (Foto ara)

Kdo by neznal čedičovou skálu Varhany u Kamenického Šenova. V pohádce Pyšná princezna se u ní skrývá Alena Vránová (91) v doprovodu krále Miroslava v podání Vladimíra Ráže (†77) před hlídkou zbrojnošů na koních. Úžasné místo má ale brzy doplnit obchoďák.

Národní přírodní památka bývá oblíbeným cílem turistů. Jenže ty brzy vystřídají nakupující. Jen pár desítek metrů od místa vyroste obchoďák Norma. „Před třemi lety jsme nabízeli developerovi jiné místo, k dohodě ale nedošlo a on si sehnal tento soukromý pozemek. Nejde tedy o majetek města,“ vysvětlil starosta Kamenického Šenova Martin Bártl s tím, že výstavbě nahrává i územní plán a chybějící obchod ve městě. Lidé z okolí jsou ale zděšeni.

„Výstavba obchodního centra vyšle signál o nekulturnosti a necitlivosti developera a města. Neměli bychom se chtít proslavit tímto způsobem,“ vadí třeba Radimu Váchovi, který se stará o městkou památkovou zónu. Stejně je na tom i Agentura ochrany přírody a krajiny, která proto požaduje po developerovi biologický průzkum. Jeho stanovisko se ale zatím získat nepodařilo.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.