Slonice Gulab ze Zoo Praha slaví 65 let: Její cesta do Prahy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Slonice Gulab ze Zoo Praha slaví 65 let: Její cesta do Prahy

Gulab.
Gulab. (Zoo Praha)

Sebevědomá a tvrdohlavá velitelka stáda, milující lidi a dobré jídlo! Taková je samice slona indického Gulab v Zoo Praha. Dnes slaví 65. narozeniny a 58 let ode dne, kdy do české metropole přicestovala.

Putování tehdy sedmileté sloní slečny bylo dobrodružné. Při nakládání v Bombaji se vznášela v závěsu vzduchem, pak plula po moři lodí a do pražské zoo dojela v bedně na korbě náklaďáku. Na svůj věk je i dnes velice vitální. „Stále umí ve stádě zjednat pořádek a udržet mezi samicemi a mláďaty rovnováhu,“ říká chovatelka Monika Kamenár Durlevićová. Gulab je také velká gurmánka, a to je patrně i její recept na dlouhověkost. „Nehltá. Jí velice rozvážně. I oblíbené melouny, banány či dýně ukusuje a přijídá k nim seno,“ prozrazuje chovatelka. Proto nikdy netrpěla obezitou a je stále fit.

První kroky slonice Gulab v Zoo Praha.

Nejstarší savec

Gulab je aktuálně nejdéle žijící zvíře v Zoo Praha. Je také zdejším nejstarším savcem. Starší jsou zde už jen velké stoleté želvy. Ty ale zase v zoo nepobývají tak dlouho jako ona.

Od 10 do 18 hodin

Narozeniny Gulab budou návštěvníci společně se Zoo Praha slavit bohatým programem dnes od 10 do 18 hodin. Kromě jiného jsou připravena komentovaná setkání, předání dárku, herní stanoviště. Ve zdejší papírně si mohou lidé vyrobit ruční papír ze sloního trusu.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.