Medvědí dvojčata v Zoo Praha: Vyhazují hračky a okukují lidi | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Medvědí dvojčata v Zoo Praha: Vyhazují hračky a okukují lidi

Gregor se při pozorování návštěvníků postavil na zadní, aby měl lepší přehled.
Gregor se při pozorování návštěvníků postavil na zadní, aby měl lepší přehled.  (Foto Aha! – Karel Kopáč)

Třináctiletá dvojčata ledních medvědů Gregor a Aleut se včera v Zoo Praha oficiálně představila návštěvníkům. Zvědavě je okukovala přes skleněnou bariéru. Bráchové do pražské zoo přicestovali z Varšavy minulý týden a už se chovatelům předvedli jako pořádní uličníci.

Záhy přišli na to, že hračky, které mají ve venkovní expozici, dokážou přehodit ven. Medvědí volejbal se jim hned zalíbil. „Předměty jim neházíme zpět a žádáme o to i návštěvníky. Brali by to jako výzvu ke hře. Je ale třeba aby si to odvykli,“ vysvětlil mluvčí zoo Filip Mašek. Bráchové tím však nestrádají. Užívají si plavání, potápění a také je baví pozorování lidí. V Polsku k nim tak blízko na pohled neměli.

Uhynul Tom

Zdrcující zpráva přišla včera z Almaty Zoo v Kazachstánu, kam z Prahy v březnu odcestoval lední medvěd Tom (†16). Podle tamní zoo uhynul na hnilobný zánět čelních a nosních dutin a následný otok mozku. Jeho skon zahrada 18 dnů tajila. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek uvedl, že bude požadovat důsledné vyšetření smrti zvířete.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.