Výbuch bomby zranil muže (42) na Domažlicku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Výbuch bomby zranil muže (42) na Domažlicku

Při výbuchu na sídlišti v Horšovském Týně na Domažlicku utrpěl jeden člověk lehké zranění. (20.2.2024)
Při výbuchu na sídlišti v Horšovském Týně na Domažlicku utrpěl jeden člověk lehké zranění. (20.2.2024) (Policie ČR)

Obrovská rána, zraněný muž (42) a poškozený panelák. Na sídlišti v Horšovském Týně na Domažlicku, hned naproti školce, někdo nastražil bombu. Byla schovaná v papírové krabici. Kriminalisté teď zjišťují, kdo ji tam dal a pro koho byla určena.

Výbuch se ozval v pondělí po 22. hodině. Muž se vracel domů a krabici stojící v cestě odstrčil nohou. Svědci tvrdí, že šlo o obrovskou ránu. „Explodoval podomácku vyrobený nástražný výbušný systém,“ řekla policistka Dagmar Brožová. Kriminalisté podle ní na místě během včerejška hledali stopy, které by je dovedly k tomu, kdo ji tam umístil. „Budou podrobeny odborným expertizám,“ uvedla s tím, že po explozi na místo kromě pyrotechnika dorazil i kynolog se speciálně vycvičeným psem.

„Žádáme případné svědky a také řidiče vozidel, kteří Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února projížděli a mají k dispozici záznamy z palubních kamer, aby nám je poskytli,“ poprosila veřejnost o součinnost Brožová.

Střepiny ho pořezaly na hlavě

Zraněný muž měl štěstí, že krabici odstrčil nohou a nesehnul se k ní, aby ji třeba vzal do ruky. Na obličeji a na hlavě ho pořezaly střepiny, které vyletěly. „Šlo o povrchová poranění, oči nebyly zasaženy. Převezli jsme ho k ošetření a na pozorování do domažlické nemocnice,“ řekla Andrea Divišová z krajské záchranky.

I tady to bouchlo...

15. ledna 2014 usmrtil nástražný výbušný systém v Osově na Berounsku provozního ředitele společnosti Albixon (†43). Balíček byl adresován přímo jemu. 22. dubna 2015 explodoval stříbrný vůz Škoda Octavia na parkovišti mezi paneláky v pražských Horních Měcholupech. Výbuch vážně zranil čtyřicetiletou řidičku, šlo o útok manžela, dostal 16 let.

9. dubna 2019 otřásl výbuch nástražného systému radnicí v Rýmařově na Bruntálsku. Útočník podle znaleckého posudku nebyl příčetný, nemohl tak stanout před soudem. 30. srpna 2021 na rušné ulici v Přerově explodovalo auto s nástražným výbušným systémem na střeše. Útočník ho odpálil na dálku, dostal 5 let. Nikdo nebyl zraněn.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.