Venezuela – proč se vydat do této země? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 1. října 2023

Svátek slaví Igor, zítra Olívie

Venezuela – proč se vydat do této země?

 (dotFOX s.r.o.)

Každá destinace světa nabízí něco. Pokud prahnete po syrovosti, dobrodružství, starých památkách a hlavně přírodním bohatství, jistě vás osloví Venezuela. Tato země si vás podmaní hned v několika ohledech.

Vyměňte tradiční dovolenou na chorvatské pláži za něco nového a neotřelého. Zvolte zájezd do Venezuely a poddejte se zcela odlišnému charakteru cestování. Více adrenalinu, poznávání a dominant země, která toho má opravdu hodně co ukázat. Poznejte s námi Venezuelu od A až do Z.

Venezuela pod drobnohledem

Když se řekne Venezuela, každý si představí něco trochu jiného. Pokud nemáte vůbec žádné tušení o tom, co vás v této přenádherné zemi čeká, začtěte se do následujících řádků. Na jedné straně to budou hory a příroda, na té druhé zase jedinečné pláže. Do toho všeho navíc můžete navštívit některé z vyhlášených venezuelských měst a míst:

 • Caracas,
 • Mérida,
 • ostrov Margarita.

Venezuela je jako stvořená pro poznávání přírodních zajímavostí. Zmínit lze například pohoří Andy s vysokými horskými štíty. Milovníci horské turistiky a dech beroucích výhledů si zde jistě přijdou na své. Zacílit byste měli také na Guyanaskou vysočinu. Tam se nachází jeden z největších vodopádů světa, jehož název je Angelový vodopád. Nakonec je to i safari Gran Sabana, kde přijdete do bližšího kontaktu s nejrůznějšími živočichy.

Rozmanité město Caracas

Hlavním a největším městem v zemi je Caracas. Metropole, kde musíte dbát na jistá bezpečnostní pravidla, na druhou stranu pak máte možnost poznat její dominanty bez jakýchkoliv obtíží. Právě tohle město je plné historických a architektonických skvostů:

 • Palacio Federal Legislativo,
 • Paseo Los Próceres,
 • Národní Pantheon,
 • kulturní komplex Teresa Carreno.

Při toulkách po Caracasu se můžete zastavit na nejrůznějších náměstích, kde budete obdivovat tamní stavby. Nabízí se třeba Plaza Bolívar, Plaza Caracas a Plaza Venezuela. Vyhledávanými oblastmi jsou nejenom ty historické, ale i modernější části města. Zavítat můžete třeba do lokality označované jako Parque Central Complex, kde se tyčí několik výškových budov. Známou je objekt zvaný West Tower.

Caracas je také kulturním městem, tudíž se nevyhýbejte ani některým z místních galerií a obdobných institucí, včetně muzeí. Za cíl si dejte například Museo Casa John Boulton, Galeria de Arte Nacional Venezuela a Museum William Phelps Caracas. Ve výčtu historických objektů vám můžeme doporučit ještě Iglesia de San Francisco nebo pověstnou synagogu Union Israelita de Caracas. Po náročném dni plném poznávání si pak pochutnejte na vyhlášeném rumu Diplomatico.

Podlehněte kouzlu Venezuely

Venezuela je zkrátka výjimečnou destinací. V jedné zemi toho stihnete více než dost. Pobývat můžete na překrásných plážích, kde se budete věnovat poznávání podmořského světa, surfování nebo windsurfingu. Jindy zase vyrazíte do hor, popřípadě poznáte ruch velkoměsta a skvělou venezuelskou gastronomii. Když spojíte všechno tohle dohromady, vyjde vám jediné. Bude to Venezuela v celé své kráse.

Tato vzdálená a zároveň specifická země vyžaduje i jistou přípravu před plánovanou dovolenou. Pokud se chcete dočíst všechno potřebné, navštivte cestovatelský portál cKlub.cz. Právě zde získáte údaje libovolného charakteru:

 • víza a očkování,
 • měna a bezpečnost,
 • počasí.

Přínosem pro vás budou primárně tipy na krásná místa ve Venezuele. Ohledně ubytování se můžete inspirovat v rámci recenzí hotelů. Diskuze, blogy a cestopisy, tohle všechno se stane zdrojem cenných informací, na jejichž základě naplánujete nezapomenutelnou dovolenou ve Venezuele. Kromě jiného můžete využít i možnost výběru cenově výhodného zájezdu.

Přečtěte si

Kontakty

 • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
 • Telefon po 17.00: 225 974 164
 • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.