Hrůza u Děčína: Krávy umíraly přímo na pastvinách | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Hrůza u Děčína: Krávy umíraly přímo na pastvinách

Skot žije na pastvinách v otřesných podmínkách.
Skot žije na pastvinách v otřesných podmínkách. (Foto ara)

Mrtvá těla skotu povalující se na pastvinách, vyhublé krávy i žíznivá telata bez vody. Takovou hrůzu našli veterináři na farmě v Jílovém u Děčína.

Zvířata tu žijí v otřesných podmínkách. „Nalezli jsme celkem devět těl v různém stádiu rozkladu, neošetřená čerstvě narozená telata, zaznamenali jsme u zvířat dehydrataci, nesrovnalosti v evidenci,“ přiblížila Lenka Hanušová, ředitelka Odboru ochrany zdraví a pohody zvířat ze Státní veterinární správy pro Ústecký kraj. Majitel dostal od veterinářů pokutu ve výši 97 tisíc, dalších 50 tisíc mu pak vyměřil magistrát v Děčíně.

To ale nepomohlo. „Kontrolu jsme zde zopakovali před několika týdny s podobným výsledkem. Zvažujeme podat trestní oznámení,“ dodala Lenka Hanušová. Podle zjištění Aha! jde o staršího farmáře, který se snaží své hospodářství prodat. „Zřejmě je už vyčerpaný,“ myslí si jeden z místních zemědělců.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.