Malí a talentovaní malíři ze Strakonic: Dotáhli to do Senátu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Malí a talentovaní malíři ze Strakonic: Dotáhli to do Senátu

Motýla nakreslila Jolanka Kalinová (10).
Motýla nakreslila Jolanka Kalinová (10). (Foto Aha! – Vlaďka Hradská)

Jsou mladí a talentovaní. Teď obrazy školáků zdobí předsálí jednacího sálu Senátu v pražském Valdštejnském paláci. Některé práce jsou tak zdařilé, že by se za ně nemuseli stydět dospělí profesionálové.

„O tom, že moje obrázky budou vystaveny v Parlamentu, se mi nikdy ani nesnilo. Mám radost. Jsem ráda, že to vidí lidé z různých koutů Česka a třeba si řeknou, že je to hezké,“ řekla skromně Adélka Solusová (13), která má na výstavě hned tři obrazy. „Chtěla bych, aby vyvolávaly dobrou náladu, aby lidi potěšily,“ dodala. To si přeje i autorka dalších děl vytvořených technikou suchého pastelu Klaudie Černovská (14). „Moc mě malování baví a chtěla bych to studovat,“ prozradila.

Obě školačky, stejně jako další vystavující děti, spojuje výtvarné cítění a záliba v malování. Svůj talent už několik let rozvíjejí ve výtvarném ateliéru Domu dětí a mládeže ve Strakonicích. Výtvarníci z DDM Strakonice mají za sebou několik výstav, které se v minulých letech konaly v prostorách strakonického hradu. Tam jejich obrazy zaujaly ředitele nemocnice a současného senátora Tomáše Fialu. „Tehdy jsme domluvili první spolupráci a obrazy nadaných dětí vyzdobily chodby i pokoje pacientů v novém pavilonu operačních oborů. S nadsázkou se dá říci, že dodnes v nemocnici pomáhají léčit,“ řekla ředitelka DDM Strakonice Iva Šrámková. Právě Fiala převzal záštitu nad současnou výstavou v Senátu. Obrazy, které jsou tam k vidění, vznikly v uplynulých pěti letech.

Víte, že...

...25 obrazů na výstavě vytvořily děti ve věku 9 až 14 let?Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.