Čí je kostra shrbené ženy v Plzni? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Čí je kostra shrbené ženy v Plzni?

Znáte ji? Jestli ano, volejte policii.
Znáte ji? Jestli ano, volejte policii.  (Foto Policie ČR )

Komu patří kostra shrbené ženy, se nyní snaží zjistit kriminalisté v Plzni. Skelet se našel už v únoru. Vyšetřování zatím nepřineslo výsledek, a policie proto žádá veřejnost o pomoc.

Mrtvola ležela na vymýceném pozemku v ulici Pod Sylvánem. „Policisté zjistili, že se jedná o lidské kosterní ostatky ve značném stadiu rozkladu,“ řekla policejní mluvčí Pavla Burešová. Kriminalisté nařídili provést soudní pitvu. „Ukázala, že jde o ženu bílé rasy ve věku 35 až 40 let, výšky okolo 165 cm. Jelikož byla u zemřelé zjištěna skolióza, dá se předpokládat, že chodila shrbená,“ dodala Burešová.

Pitva také stanovila dobu smrti, a to v období od léta do září 2021. Nedaleko místa nálezu přebývají bezdomovci, policie tak nejdříve pátrala po totožnosti ženy mezi nimi. Výsledek to nepřineslo, stejně dopadla i genetika. Policie tak zažádala o provedení rekonstrukce obličeje lebky. S její pomocí se tak zjistila přibližná podoba mrtvé. Kdo ženu pozná, ať uvědomí policii.

 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.