Policie zastavila na D1 muže a ženu z Ukrajiny: Převáželi Turky a Syřany | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 25. září 2022

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Policie zastavila na D1 muže a ženu z Ukrajiny: Převáželi Turky a Syřany

Migranti i převaděči jeli ve dvou osobních vozech.
Migranti i převaděči jeli ve dvou osobních vozech. (Foto Policie ČR)

Neměli u sebe vůbec žádné doklady totožnosti, ale i tak se snažili dostat do Německa. Osm migrantů (18 až 54) zastavila v úterý policie na 160. kilometru dálnice D1 nedaleko Domašova.

Sklupina cizích státních příslušníků se poskládala do dvou osobních automobilů, které řídili muž (24) a žena (33) z Ukrajiny. „Řidička za volantem toyoty měla ve vozidle čtyři muže a stejně tak i řidič, který seděl za volantem vozidla značky Peugeot. Ani jeden z osmi cizinců u sebe neměl doklady, které by je opravňovaly ke vstupu či pobytu na území České republiky,“ řekla policistka Dana Čírtková.

Za mřížemi

Příslušníci cizinecké policie všechny osoby včetně řidičů zadrželi a převezli do policejní cely. „To za účelem provedení dalších nezbytných identifikačních úkonů za účasti tlumočníků,“ řekla Čírtková s tím, že tři migranti byli ze Sýrie a pět bylo z Turecka. „Se všemi bylo zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění z našeho území,“ dodala policistka.

Převaděče vyhostili

Řidič a řidička byli ve čtvrtek předvedeni před soud a ve zkráceném přípravném řízení odsouzeni. Za organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice byli potrestáni vyhoštěním z území ČR na 48 měsíců.

Přečtěte si
pravlast
14. 8. 2022 • 10:04

Takže si zakoupí nové doklady a budou v cestovním ruchu nebo stěhování pokračovat ani nemrknou.

Jelimanek
13. 8. 2022 • 19:12

"...byli potrestáni vyhoštěním z území ČR..." Nebejt z Ukrajiny tak dou na tvrdo sedět, takhle maj "bonus těch dobrejch"🤔

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.