S mazlíčkem na dovolenou? A bonus v podobě tipů na levné cestování po Evropě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

S mazlíčkem na dovolenou? A bonus v podobě tipů na levné cestování po Evropě

Pejsek v autě
Pejsek v autě (Foto scom, ara)

Co udělat s domácím mazlíčkem, když chceme v létě do ciziny? No přece ho vzít s sebou! Není to zas takový problém, jak se na první pohled zdá. Cestování se zvířaty je trošku složitější než cestování bez nich. Když se ale připravíte na pár omezení a pravidel, není to vůbec složité. A po Evropě, kde panují vesměs podobná pravidla, to není problém skoro vůbec. 

Mikročip

Psy, kočky a fretky musí mít implantovaný mikročip. Tetování v uchu je přípustné, pouze pokud je čitelné a bylo provedeno před 3. červencem 2011.

Pas

Pro cesty po Evropě potřebujete evropský zvířecí pas vydaný autorizovaným veterinářem. V něm musí být uvedeno všechno potřebné očkování.

Očkování

Zvíře musí být očkováno proti vzteklině. To se provádí u štěňat nejdříve ve 12 týdnech věku. Očkování je platné teprve 21 dní po prvovakcinaci, nebo okamžitě po přeočkování.

Odčervení

Pokud cestujete do Finska, Irska, Malty, Norska a Severního Irska, potřebujete doklad o provedeném odčervení proti echinokokům druhu Echinococcus multilocularis ve lhůtě 24 – 120 hodin před překročením hranic.

Vodítko

Do měst, ale také naprosté většiny národních parků a přírodních rezervací můžete se psem pouze na vodítku. Jen výjimečně a na k tomu určených místech ho můžete z vodítka pustit. Pokuty za nedodržení těchto pravidel přitom mohou být opravdu vysoké. Třeba v Barceloně za psa na volno můžete dostat pokutu v přepočtu až přes 37 tisíc korun.

Pytlíky

Důsledně po svém psu uklízejte. V cizině mohou být pokuty doslova motivující. Kupříkladu v Dolním Rakousku vám za to, že neodklidíte hromádku po svém psu, může být vyměřena pokuta až 7000 eur. Tedy 173 tisíc korun. Běžně jsou ale pokuty menší.

Ubytování

Najít ubytování, kde vás nechají bydlet i se zvířetem, není v Evropě problém. Stačí zapátrat na internetu. A nemusíte umět ani anglicky. Některé nabídky jsou i v češtině. Zakliknout si výběr »zvíře povoleno« můžete i ve vyhledávačích zájezdů, jako je Invia.cz, nebo etravel.cz. Ubytování i aktivity a tipy na cestování se psy můžete hledat na stránkách bringfido.com, cestovanisepsem.cz, isdogfriendly.com a dalších.

Cesta autem

Sazebníky silničních pokut na zvířata u nás ani v zahraničí příliš nemyslí. Proto v nich není přesně určeno, jak má být zvíře přepravováno. Pokuta ale přesto hrozí, protože ve většině případů je zvíře v autě považováno za náklad a ten musí být ve voze správně zajištěn. Abyste předešli jakýmkoliv dohadům s policisty, zvolte si jednu ze standardních metod, jak zvířata v autě převážet.

A nakonec 5 tipů na levné cestování po Evropě! Pro inspiraci mrkněte ZDE:

https://levnecestovani.nativecnc.cz/Přečtěte si
-bello-
8. 6. 2022 • 23:40

Hele, na to zapomeňte. 3 měsíce jsou tady kočky, psi i fretky, které veterináři v návalu ani nestihli registrovat.A pro to, aby vás z EU nevrátili, stačí žalostný pohled a krátkodobé vízum = zelená karta lautr ke všemu

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.