10 procent ze zakázky: Švachula dostal 9,5 roku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

10 procent ze zakázky: Švachula dostal 9,5 roku

Expolitik ANO Švachula u soudu.
Expolitik ANO Švachula u soudu. (Foto ČTK/V. Šálek)

Někdejší místostarosta a radní v Brně-střed Jiří Švachula (55, dříve ANO) má jít za korupci na 9,5 roku do vězení. Tresty v kauze známé jako Stoka dostali i další aktéři.

Vedle nepodmíněného trestu Krajský soud v Brně včera Švachulovi uložil i trest zabavení majetku – šlo o peníze na několika účtech v součtu za několik milionů korun. Bývalý místostarosta brněnských Ivanovic Petr Liškutin pak dostal podmínečný trest. Vinnými v kauze soud uznal vedle Švachuly a Liškutina dalších sedm obžalovaných a dvě firmy.

Podle rozsudku šlo o organizovanou skupinu, jejíž činnost směřovala k zadávání veřejných zakázek a poskytování neveřejných informací vybraným společnostem, které za tyto informace poskytovaly předem smluvený úplatek. Nejčastěji šlo o deset procent. Švachula vinu popřel. Rozsudek zatím není pravomocný. Lhůtu pro odvolání zvažuje jak žalobce, tak i obžalovaní.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.