Terorista (†32): Výbuch připravoval v zablešeném azyláku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Terorista (†32): Výbuch připravoval v zablešeném azyláku

Liverpoolský terorista  prošel rekvalifikací, učil se dělat pizzu.
Liverpoolský terorista prošel rekvalifikací, učil se dělat pizzu. (Foto Twitter, Reuters)

V Británii identifikovali teroristu, který se o víkendu odpálil ve voze taxislužby před liverpoolskou ženskou nemocnicí. Imád Svílmín (†32) pocházel ze Sýrie, v Británii žil už delší dobu a před čtyřmi lety jako muslim konvertoval ke křesťanství.

Podle jeho známých se v minulosti léčil na psychiatrii. Několikrát se pokusil získat azyl, ale neuspěl. I kvůli tomu se chtěl Britům svým teroristickým činem pomstít. Policie zjistila, že poslední rok žil a plánoval útok v nechvalně známém azylovém domě v ulici Sutcliffe Street, prolezlým špínou a obtížným hmyzem. Na otřesné hygienické podmínky na ubytovně si několikrát stěžoval. „Stěny z tenké překližky, neustálý hluk, špína a hmyz. Byl to boj tam žít, jenže neměl jsem jinou možnost. Tahle ubytovna slouží žadatelům o azyl už deset let. Ale je to hrůza,“ popsal TJ Jayaweera (29), žadatel o azyl ze Srí Lanky, jak to v azylovém domě vypadalo. On sám tam bydlel tři roky a prý byly jedny z nejhorších v životě. A právě tady se liverpoolský terorista podle prvních poznatků pokoušel sestrojit výbušné zařízení. Ovšem před svým činem se odstěhoval jinam.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.