Natálka (11) prodávala oříšky se šperky: Pro zvířátka vydělala 9 tisíc! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 9. února 2023

Svátek slaví Apolena, zítra Mojmír

Natálka (11) prodávala oříšky se šperky: Pro zvířátka vydělala 9 tisíc!

Natálka se nevzdává
Natálka se nevzdává (ara)

Z této mladé slečny by si i mnozí dospělí mohli vzít příklad. Vždyť místo aby Natálka Zmrzlá (11) ve volném čase civěla do mobilu či jinak zahálela, začala vyrábět oříšky pro zvířátka v záchranné stanici. Projekt, který dívka z Kraslic na Sokolovsku sama vymyslela a realizovala, přinesl němým tvářím téměř 9 tisíc korun!

Natálka je žačkou šesté třídy. Zvířátka má moc ráda a ještě raději jim pomáhá. „Napadlo mě vydlabat skořápky vlašských ořechů a dávat do nich drobnosti jako jsou prstýnky, sponky nebo řetízky,“ vypráví šikovná školačka. Malé šperky musela nejprve nakoupit, do shánění vlašských ořechů se zapojila rodina. Celkem jich během půl roku vyrobila 233. Pak už stačilo originální oříšky prodat, aby mohla zvířátka finančně obdarovat. „Původně jsme Natálčin projekt nechtěli prezentovat na veřejnosti, ale záhy jsme pochopili, že bez reklamy to nepůjde,“ usmívá se pyšná maminka Lucie. Natálce se na kraslickém jarmarku i za vydatného deště podařilo prodat všechny oříšky. „Jeden stál dvacet korun. Ale někteří lidé za ně dávali i vyšší částky, proto se nám podařilo vybrat přesně 8890 korun. Ty předáme záchranné stanici Drosera na Bublavě,“ uzavírá Natálka.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.