Prezident Zeman o Vrběticích: Věřím Hamáčkovi... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 3. října 2023

Svátek slaví Bohumil, zítra František

Prezident Zeman o Vrběticích: Věřím Hamáčkovi...

Miloš Zeman v Lánech při vysílání pořadu Blesk Zpráv S prezidentem v Lánech (11. 4. 2021)
Miloš Zeman v Lánech při vysílání pořadu Blesk Zpráv S prezidentem v Lánech (11. 4. 2021) (Blesk:Martin Přibyl CNC)

Kolik existuje vlastně vyšetřovacích verzí ve Vrběticích? Jak se prezident Miloš Zeman (76) kouká na zjištění Seznam Zpráv ohledně údajné cesty ministra vnitra Jana Hamáčka (42, ČSSD) do Moskvy? A co vzkazuje opozici, která chce sesadit vládu?

„Pan premiér mě s jednou verzí nepřesvědčil. Podle něj má policie rychle a důkladně vyšetřovat. Já bych se jako vyšetřovatel amatér zaměřil na firmu IMEX, kolem ní je totiž celá řada otazníků,“ prohlásil na Frekvenci 1 prezident s tím, že věří Janu Hamáčkovi, že v Moskvě žádný obchod nechtěl učinit. Kvůli tomu chce také opozice svrhnout vládu. Na to má ale prezident jednu radu. „Řekl jsem při jednání s opozičními předáky, že by se měli soustředit spíše na volební kampaň, předvést program a kandidáty, a ne dělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře vládě,“ řekla hlava státu, která by jako svého nástupce na Hradě ráda viděla Andreje Babiše (66, za ANO). „On by si zasloužil, aby kandidoval,“ dodal.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.