Právník narušil soudní slyšení: Pane, vy jste kočka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. března 2024

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Právník narušil soudní slyšení: Pane, vy jste kočka!

Chybička se se při soudním jednání přes internet vloudila…
Chybička se se při soudním jednání přes internet vloudila… (Reprofoto Youtube, Twitter)

Právníka, jaký svět ještě neviděl, spatřil soudce Roy B. Ferguson z 394. okresního soudu v Texasu. Během procesu, který se kvůli pandemii konal přes internet, se mu na obrazovce místo právního zástupce Roda Pontona zjevila mluvící kočka!

Jak vyšlo najevo vzápětí, jednalo se o nedopatření: advokát si v konferenční aplikaci Zoom omylem aktivoval legrační kočičí filtr… Všichni účastníci soudu měli co dělat, aby se nerozesmáli, když kočka právníka promluvila: „Pane soudče, slyšíte mě? Jsem tady. Ne, nejsem kočka,“ zoufal si advokát, který se připojil přes počítač své sekretářky a nevěděl, jak se vtipného zjevu zbavit.

Soudce poradil

Soudce Ferguson se ale projevil jako velký profesionál. „Myslím, že máte zapnutý v nastavení filtr,“ radil muži. Během pár sekund byla chyba napravena. Ovšem samotný soud umístil video pro pobavení všech na internet, kde jej viděly miliony lidí. „Vážně se to stalo, nebyl to ale žádný žert,“ přiznal zahanbený právník. „Nejprve jsem z toho byl trochu skleslý, ale pak jsem si uvědomil, že z toho bude virál, a snažil jsem se to brát s humorem jako ostatní,“ dodal.

Prostě profíci

Video na svém twitterovém profilu sdílel i samotný soudce Ferguson. „Pokud se podíváte na video, uvidíte, že se mu nikdo nevysmíval, což ukazuje na profesionalitu těchto soudních líčení,“ řekl na konto právníka. „Nicméně než se k nějaké virtuální konferenci připojíte, zkontrolujte, zda máte vypnuté filtry. Zejména pokud před vámi používalo počítač dítě...“ nabádá.

 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.