Některé obchoďáky vypínají wi-fi: Už si »nezasurfujete« | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Některé obchoďáky vypínají wi-fi: Už si »nezasurfujete«

Obchodníci to udělali rádoby chytře.
Obchodníci to udělali rádoby chytře. (Foto ara)

Některá pražská nákupní střediska sáhla k radikálnímu kroku. Aby se u nich neshlukovali středoškoláci, kteří mají nakázanou distanční výuku, pro jistotu jim sebrali možnost připojení na internet.

Právě nákupní centra jsou oblíbeným místem trávení volného času řady teenagerů. Důvod? Bezplatné připojení na internet pomocí wi-fi. Jenže tomu teď někteří provozovatelé udělali přítrž. Na středoškoláky navíc dohlíží jejich »sekuriťáci«. „Monitorují i pohyb teenagerů a středoškoláků, a pokud by docházelo k nedodržení některých z bezpečnostních pravidel, zákazníky upozorňují a na místě sjednávají nápravu. Současně je z preventivních důvodů od pondělí 5. října ve všech centrech skupiny Unibail-Rodamco- -Westfield, tedy ve Westfield Chodov, Centru Černý Most a Metropoli Zličín dočasně vypnuta bezplatná síť wi-fi,“ uvedla marketingová manažerka centra na Chodově Petra Valentová. Vypnutí signálu pak zvažuje také společnost Tesco.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.