Bezcitný majitel vyhodil fenku buldočka: Porodila zavřená v tašce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Bezcitný majitel vyhodil fenku buldočka: Porodila zavřená v tašce!

Amálka se štěňaty skončila u Marie Lokingové v útulku.
Amálka se štěňaty skončila u Marie Lokingové v útulku. (Foto pro Aha! – Útulek pro opuštěné a toulavé psy Horní Hraničná u Chebu)

S neskutečnou krutostí se setkali zvířecí záchranáři v Chebu. O víkendu tady našli lidé vyhozenou tašku, uvnitř byla zavřená fena buldočka. Ta přímo v zavazadle porodila štěňata.

Černá taška, válející se u tržnice na Svatém Kříži, přilákala pozornost kolemjdoucích. Její obsah nálezce šokoval, živá fena francouzského buldočka a u ní devět právě narozených štěňat.

Taška, ve které kruťas vyhodil březí buldočku, fena uvnitř porodila.

Do útulku
„Naštěstí byl na místě i pán, který má od nás z útulku kříženku labradora, ten fenu i se štěňaty naložil do auta a přivezl k nám,“ popsala Marie Lokingová z Útulku pro opuštěné a toulavé psy Horní Hraničná u Chebu. Ta Amálce, jak buldočku pojmenovali, poskytla azyl u sebe doma. „Je to mladá fena, tak kolem tří let, čip nemá. Museli jsme ji vykoupat, hrozně smrděla. A myslím, že nerodila poprvé. Je velmi starostlivá, o štěňata, pět kluků a čtyři holky, vzorně pečuje, leží v pelíšku, nehne se od nich,“ uvedla Lokingová.

Buldočka Amálka je vzorná máma, nejspíše nerodila poprvé.


Budou k adopci
Amálce se teď už daří dobře a štěňata i přes neradostný vstup do života také vypadají, že budou v pořádku. „Až přijde čas, budeme mamince i potomkům vybírat opravdu zodpovědně nové majitele,“ dodala Lokingová.

Nebylo to poprvé...
Módní plemeno S vyhozenými buldočky se na Chebsku Marie Lokingová nesetkala poprvé. „Měli jsme tady třeba vysoce březí fenu odloženou v krabici. Tu jsem okamžitě vezla k veterináři na císařský řez. Pak někdo také vyhodil modrobílá štěňata. Nejspíš proto, že měla vadu, vyhřezlé oči,“ vzpomínala.

Módní plemeno
Francouzští buldočci patří k módním plemenům, o štěňata je velký zájem. To, bohužel, nahrává různým množitelům. „Fenu mohl také někdo vézt v transportu zvířat, a třeba nastal problém na hranicích. Spíš bych ale řekla, že je vyhozená právě z množírny. Těžko říct odkud, může to být od nás i ze sousedního Německa,“ dodala Lokingová.

Podívejte se, jaký pes se k vám nejvíc hodí: 

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.