Bezdomovec podle policie obral seniorky o 53 tisíc: Zloděj se zastyděl a sám se udal! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. června 2022

Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka

Bezdomovec podle policie obral seniorky o 53 tisíc: Zloděj se zastyděl a sám se udal!

Působil solidně, a tak jsem ho pustila do bytu, vzpomíná paní Zdeňka.
Působil solidně, a tak jsem ho pustila do bytu, vzpomíná paní Zdeňka. (Foto Aha! – David Malík)

„Zloději, styď se,“ vzkázala prostřednictvím deníku Aha! paní Zdeňka (93) z Prahy muži, který ji připravil o 23 tisíc korun. A světe, div se, zloděj (47) se zastyděl a sám se udal na policii.

Seniorce se muž představil jako opravář televizí. Přesvědčil ji, že ji potřebuje opravit, a v nestřeženém okamžiku jí pak vzal peníze, které měla přichystané na lékaře. Nešťastná seniorka se pak deníku Aha! svěřila se svým příběhem a v novinách vyšly i mužovy fotografie z bezpečnostní kamery.

Přiznal se


Své další oběti (89) z Prahy 7 o pár dnů později tvrdil, že jde zkontrolovat elektroměr. Na místě odcizil 30 tisíc korun. „Ke spáchání těchto dvou skutků se plně doznal a podrobně popsal jejich průběh. Za peníze z trestné činnosti si opatřoval jídlo a alkohol. Jedná se totiž o muže bez domova a zaměstnání,“ upřesnila policistka Lucie Drábková.


Našli peníze


Za krádeže a porušování domovní svobody muži hrozí až dva roky vězení. Kriminalisté u pachatele zajistili 18 tisíc korun. Nyní prověřují, zda peníze pocházejí z uvedené trestné činnosti. Pokud se to potvrdí, mají seniorky šanci, že alespoň část svých peněz dostanou zpět.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.