Polsko staví ráj pro potápěče: Nejhlubší bazén světa! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Polsko staví ráj pro potápěče: Nejhlubší bazén světa!

Kromě hloubkových ponorů budou v bazénu i různé »jeskyně«.
Kromě hloubkových ponorů budou v bazénu i různé »jeskyně«. (Foto Facebook/DeepSpot)

Tohle nebude nic pro neplavce! V polském městečku Mszczonow nedaleko Varšavy totiž »vyroste« nejhlubší bazén na světě, který se jistě stane vyhledávaným cvičným rájem »potápěčů« ze suchozemského středu Evropy.

Bazén bude součástí komplexu DeepSpot a pro veřejnost se otevře během podzimu. Unikátní bazén bude s hloubkou 45 metrů o 4,8 metru hlubší než současný držitel rekordu, kterým je Y-40 Deep Joy v italských lázních Montegrotto. Hravě by se v něm tak »utopila « třeba 38 m vysoká socha Krista z Ria de Janeira.

Tohle bude potápěčský táj!


Unikátní potápěčská štola pojme zhruba 8000 m³ vody, což odpovídá 27 olympijským plaveckým »padesátkám «. Ze světového primátu se ale nebude DeepSpot těšit moc dlouho, půl roku poté chystají v anglickém Colchesteru otevřít bazén Blue Abyss s hloubkou dokonce 50 metrů.

Součástí projektu je i »pozorovací tunel« pro neplavce, pod vodu budou spouštět i batiskaf.

Přečtěte si
Josef124
22. 7. 2019 • 20:43

Mně stačí nafukovací bazén, který máme na zahradě. Mám v garáži udělaný rozvod vzduchu http­s://ww­w.kom­preso­ry-vzdu­chotec­hnika­.cz/po­trub­ni-rozvody/ , takže byl bazén během chvíle nafouknutý a nachystaný na sezónu. Žádné složité přípravy se nekonaly.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.