Statečný Luboš (13): Zastavil auto, zachránil tátu. Ten omdlel, auto se řítilo z kopce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 7. července 2022

Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora

Statečný Luboš (13): Zastavil auto, zachránil tátu. Ten omdlel, auto se řítilo z kopce

Zatažení brzdy zachránilo životy.
Zatažení brzdy zachránilo životy. (Foto pro Aha! – Jana Gogová)

Jeli autem, když Lubomír Reha (35) ze Zlína za volantem náhle zkolaboval. Omdlel, z úst mu začala téct krev. Jeho syn Luboš (13) nezazmatkoval. Vůz, který se řítil z kopce, byl bez šoféra a mířil do protisměru, dokázal zastavit.  

„Byli jsme chvíli v lese, oba máme moc rádi přírodu. Pak jsme nasedli do auta a vydali se domů. Jeli jsme z kopce, naráz jsem ale úplně ztratil kontrolu nad řízením. Pamatuji si, až když jsem mluvil s policisty a lidmi ze záchranky. To jsem ještě nevěděl, že mne postihl epileptický záchvat,“ vzpomíná na přetěžkou chvíli z konce ledna Lubomír Reha.

Byl bez mobilu

V pravý čas se stal jeho andělem strážným syn Luboš, který seděl vedle něj na sedadle spolujezdce. „Taťka měl naráz oči v sloup, díval se úplně nepřítomně a měl zakloněnou hlavu. Bylo to fakt strašné, ale musel jsem něco dělat. Rychle jsem zatáhl za ruční brzdu a auto zastavil,“ popisuje boj o život táty i svůj. Okamžik to byl děsivý, protisměru je míjela jiná auta, po chodníku kolem procházeli lidé. „Táta měl mobil někde pod sebou, navíc mu z pusy začala téct krev. Stačil jsem poprosit paní, co šla kolem, aby zavolala záchranku,“ říká zachránce. Žák sedmé třídy jedné zlínské základní školy, jinak fotbalový brankář.

Odevzdal řidičák

„Pobyl jsem tři dny v nemocnici. Musel jsem teď odevzdat řidičský průkaz, to víte, žádná radost. Lékaři se domnívají, že jsem mohl mít záchvat už jednou, když jsem v Jeseníkách zničehonic spadl a poranil si hlavu. Tehdy mi to nikdo neřekl,“ smutní otec rodiny. Hned ale pookřeje, když si uvědomí, jak se zachoval v těžké chvíli jeho starší syn. „Před ním fakt smekám, bylo to skvělé. Ocenila to pak celá rodina i kamarádi. Zatím jsem na marodce, snad se brzy vrátím do práce,“ říká muž, který pracuje ve zlínské Kovárně Viva.

Tátova škola

„Možná pomohlo to, že mi táta dával lekci řízení na poli, ukázal mi všechno včetně ruční brzdy, tak jsem toho využil. Jsem stejně jako mamka a mladší brácha moc rád, že je v pořádku, mohlo to dopadnout mnohem hůř,“ dodává duchapřítomný zachránce.

Lubomír Reha se synem, který mu zachránil život. A nejspíš nejen jemu...

Luboš (13) zachránil tátu i sebe

Video se připravuje ...

Přečtěte si
petrw
6. 2. 2019 • 17:46

super kluk

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.