Hubnutí s Aha! Jak nejlépe spálit tuky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 1. prosince 2023

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Hubnutí s Aha! Jak nejlépe spálit tuky

Ilustrační foto
Ilustrační foto (istock.com)

Každý ví, že bez pohybu není zcela možné dosáhnout trvalého úbytku kilogramů. Aby však opravdu docházelo ke spalování tuků a nejen cukrů je důležité dodržovat tři základní pravidla: správnou délku pohybové aktivity, vhodnou frekvenci cvičení a optimální intenzitu. Jak na to?

Délka

Trvání pohybové aktivity vhodné k hubnutí je 40 – 60 minut včetně nutné zahřívací a protahovací fáze. Pokud s pohybem začínáte, naordinujte si nejprve půlhodinové cvičení a během následujících 4 – 6 týdnů postupně aktivitu prodlužujte na hodinu.

Frekvence

Podle trenérky Ivany Davidové se postačí zpočátku věnovat pohybu 2x během pracovního týdne a jednou o víkendu v případě, že s pohybem začínáte. Postupem času frekvenci upravte na 3 – 4 cvičení za týden. „Pokud pracujete v kanceláři a sedíte celý den u stolu, měli byste časem cvičit klidně obden či každý den aspoň 40 minut. Nezapomeňte na závěrečné protažení svalů,“ radí trenérka.

Intenzita

Pro snižování kilogramů je nejvhodnější nízká až střední intenzita. Tu podle odborníků ze serveru Žijzdravě.cz poznáte tak, že při cvičení můžete ještě bez problémů konverzovat s ostatními. Dochází tím k maximálnímu spalování tuků. Dávejte si pozor, aby intenzita cvičení nebyla příliš vysoká. Při vysokých intenzitách se spalují převážně cukry, a nedochází tak ke snižování váhy.

Kombinujte aerobní a anaerobní aktivity

Aerobní aktivity jsou nejúčinnější pro spalování tuků, a tudíž redukci kilogramů. Je nutné je provádět nízkou až střední intenzitou a po delší čas. Patří mezi ně chůze, Nordic walking, běh, cyklistika, spinning, zumba (v pomalejším tempu) nebo plavání. Anaerobní aktivity (např. posilování s činkami nebo bojové sporty) naopak slouží převážně ke spalování cukrů a vytváření svalové hmoty, která vám pomůže s dalším snižováním kilogramů. „Pro ženy je ideální zkombinovat v jednom týdnu spinning a pilates. Spinningem spalujete tuky a cvičením pilates zase formujete tělo,“ doporučuje Ivana Davidová.

Využijte zimní sporty aneb Kolik spálíte, když...

Běháte na lyžích nebo bruslíte: 3000 kJ/hodinu

Jezdíte na sjezdovkách: 1675 kJ/hodinu

Sáňkujete: 335 kJ/hodinu

Jdete na zimní procházku: 1000 kJ/hodinu

Přečtěte si
Josef124
6. 3. 2019 • 13:05

Taky by se mi hodilo, když bych po Vánocích pár kg zhubl. Manželka by taky chtěla shodit, proto jsem nám zaplatil online kurz o zdravé výživě https://kurzyazazitkyonline.cz/zdravi-a-zivotni-styl/ , kde nám pomůžou s lepším jídelníčkem a tak se nám snad podaří shodit.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.