Řidička prorazila plot a sjela do nádrže: Ženy lovili z ledové vody! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Řidička prorazila plot a sjela do nádrže: Ženy lovili z ledové vody!

Šoférka nezvládla zatáčku a sjela do vody.
Šoférka nezvládla zatáčku a sjela do vody.  (Foto Policie ČR)

Řidička (38) se spolujezdkyní (25) vjely ve velké rychlosti do hasičské nádrže na Českobudějovicku. Měly veliké štěstí. Z vodní pasti je zachránil cestář, který se pro ně do ledové vody vrhl.

Nehodu viděla od začátku svědkyně Monika Schwarzová. „Najednou se vyřítilo ze zatáčky auto. Jelo velmi rychle a bum, bylo v rybníku a kolem ticho. Nikde nikdo. Běžela jsem tam, ale nikdo se nepokoušel vylézt. Volala jsem na 155 a mávala na kolemjedoucí řidiče,“ popsala Aha! svědkyně. 
Jako hrdina se předvedl silničář, který právě projížděl kolem. „Zastavil, odhodil bundu a bez rozmýšlení skočil do vody. To už se přidávali další lidé, co se snažili pomoci. Podařilo se jim otevřít dveře a vytáhnout řidičku v mdlobách. Spolujezdkyně křičela,“ popsala dramatickou záchranu Monika Schwarzová.

Co se stalo

Řidička Škody Fabia při projíždění zatáčky vyjela ze silnice, prorazila plot a skončila v hasičské nádrži. Podle policie zřejmě nezvládla rychlou jízdu na zasněžené silnici. Auto prorazilo led na hladině a skončilo skoro celé pod vodou, navíc převrácené na střechu. Z nehody ženy vyvázly silně podchlazené a v šoku.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.