Čelisti útočí! Tři dny čekali, než připlulo monstrum | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Čelisti útočí! Tři dny čekali, než připlulo monstrum

K podvodnímu focení tohoto obávaného predátora došlo u mexického ostrova Guadalupe.
K podvodnímu focení tohoto obávaného predátora došlo u mexického ostrova Guadalupe. (Foto Profimedia.cz)

Žralok zuby má jak nože a z těch nožů číší strach,“ prozpěvoval si už Miloš Kopecký (†73) v písni Mackie Messer. A pořádně zblízka se na chrup obrovského žraloka bílého podívala i skupinka odvážlivců, která se dala zavřít do klece a spustila se za ním do hlubin.

K podvodnímu focení tohoto obávaného predátora došlo u mexického ostrova Guadalupe. Do hloubky asi 12 metrů se tam ponořila trojice dokumentaristů, která o žralocích právě natáčejí. „Potápěním v klecích jsme strávili tři dny. Každý den jsem tak byli asi osm hodin pod vodou,“ říká americký fotograf John Maher (35).

Čekání se jim ale vyplatilo! Třetí den totiž začal kolem jejich klece kroužit pořádný macek! Konkrétně žralok bílý, jenž si vysloužil přezdívku lidožravý a nechvalně ho proslavil kultovní snímek Čelisti (1975). Na délku měří šest metrů a váží přes dvě tuny! „Byl to jeden z největších žraloků, které jsem kdy viděl. Byl široký asi jako dodávka!“ popsal Maher.
Víte, že...

...žralok bílý se dožívá více než sedmdesáti let, což z něj dělá jednu z nejdéle žijících chrupavčitých paryb?

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.