Nechutná válka o krematorium: TĚLA TAJNĚ PUTUJÍ PO CELÉM ČESKU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. února 2023

Svátek slaví Nela, zítra Blažej

Nechutná válka o krematorium: TĚLA TAJNĚ PUTUJÍ PO CELÉM ČESKU!

Spor se vede o pec v tomto krematoriu.
Spor se vede o pec v tomto krematoriu. (Foto Aha! – Jana Ulrichová, Magistrát města Ústí nad Labem a Pohřební služba Auriga)

Při obřadu se rozloučíte s blízkým zemřelým a po kremaci si přijdete vyzvednout jeho popel. Nikoho z pozůstalých nenapadne, že těla před spálením vozí pohřebáci po celé republice. Nebožtíci z Ústí nad Labem putují až do 181 km vzdáleného Tábora!

Bizardní situaci teď řeší v krematoriu v Ústí nad Labem. Dva provozovatelé se tam handrkují o pec. Bývalý nájemce společnost Memory in Memory tvrdí, že je jeho a proto ji zapečetil. Její zástupce Petr Rambousek říká, že ji koupili už před lety na leasing, město jako majitel krematoria podle něj propáslo termín, dokdy mohlo podle smlouvy požádat o její převod za 1 Kč.

„Požádali o ni až 3. ledna, kdy už byla tato možnost promlčena,“ uvedl Rambousek. Bývalý provozovatel, kterému skončila smlouva k poslednímu dni loňského roku, ji proto novému nájemci, společnosti Krematorium Ústí nad Labem, odmítl vydat. Městu je ochoten pec prodat za několik milionů, nikoli za korunu.

Nic nepromeškali?

Město odmítá, že by pochybilo. „Tvrzení, že město zaspalo, nepožádalo o převedení pece do svého majetku a promeškalo roční promlčecí lhůtu, vyplývá z jednostranného právního názoru zástupce původního provozovatele a nemá oporu v platné smlouvě. Z této smlouvy vyplývá, že město může pec užívat i po skončení nájemní smlouvy s firmou Memory in Memory,“ uvedla mluvčí města Romana Macová.

Pečeť strhl

Jiří Šauer, jednatel společnosti Krematorium Ústí nad Labem, která zařízení provozuje nově od ledna, na základě toho pec v pondělí odpečetil a chystá se ji do příštího týden zprovoznit. „Nechal jsem si udělat vlastní právní rozbor, a i podle něj je právo na straně města,“ řekl. Memory in Memory se vzápětí obrátilo na soud s žádostí o předběžné opatření a podalo i trestní oznámení. Následovat bude zřejmě válka právníků.

Poslední cesta do Tábora

Dokud se situace kolem vlastnictví pece nevyjasní, může společnost Krematorium Ústí nad Labem zajišťovat pouze smuteční obřady. Nebožtíky ke zpopelnění vozí do jiných krematorií. „Vozíme je do Mostu, Vysočan na Chomutovsku, ale i do Prahy a Tábora,“ uvedl Jiří Šauer.

Pohřebnictví jako špinavý byznys?

Vztahy zástupců obou firem jsou už dlouho kontroverzní. Jiří Šauer už v minulosti čelil drsným praktikám, jeho provozovna dokonce lehla popelem. Podle města jde o vyhrocený konkurenční boj, který se projevil i prodlužováním koncesního řízení. Nový nájemce měl v krematoriu působit již od roku 2015, jenže bývalý výsledky řízení napadal a podával námitky, takže jeho nájemní smlouva musela být prodlužována až do konce roku 2017.Přečtěte si
jasnovidec01
17. 1. 2018 • 10:58

Hnus největší !!!kšeftovat s nebožtíky.Já to pořád říkám ,že SMRT je dobrej kšeft.Tady to máte.V našem městě se taky kšeftuje s nebožtíky a cenami

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.