Největší přání nešťastné ženy? Pronajatý byt!

Život těžce zkouší Dagmar Humlovou (51) z Plzně. Kvůli dluhům přišli s manželem o byt, rozvedli se a ona s dvěma adoptovanými dětmi (10, 13) skončila v azylovém domě. Je zoufalá. Jak by ne. Nemá ani na dárky k Vánocům.
Život se s Dagmar nemazlil. Snila o velké rodině, ale s manželem Jaroslavem (51) děti mít nemohli. Tři si proto adoptovali. Ona s nimi byla na mateřské, on dělal v pivovaře. Bydleli v pronajatém bytě a byli šťastní. „Chodili jsme do zoo a jezdili na výlety. Pak začal muž pít,“ říká Dagmar.
Manžel tyran
S manželstvím to šlo z kopce. „Psychicky mě týral. Nechtěl mě pouštět ven a začal bít i děti. Držel syna za nohy ve vzduchu. Bála jsem se, že s ním praští hlavou o zeď, skočila jsem mu do cesty a dostala synovou hlavou ránu do břicha,“ líčí nešťastná paní Dagmar. „Přestal mi dávat peníze. Jídlo jsem utáhla z mateřské, ale nájem už ne,“ vzpomíná Dagmar.
Pomohla charita
Kvůli dluhu 250 tisíc za nájem se museli z bytu vystěhovat. Skončili v domku u tchyně, který podle sociálky nebyl vhodný pro děti. Dagmar s nimi tak rok bydlela v zařízení Fondu ohrožených dětí. Rozvedla se a Fond jí pomohl získat městský byt. „Byla tam plíseň, chtěla jsem nápravu, a když se nic nedělo, přestala jsem platit nájem,“ uvedla Dagmar. S dluhem 50 tisíc se jí ujali v charitním Domě sv. Zdislavy, kde bydlí s dvěma dětmi, Annou (10) a Ondřejem (13), už druhým rokem. Nejstarší syn Jaroslav (16) je teď u otce.
Největší přání paní Dagmar
„Nejvíce ze všeho bych si přála, kdyby se našel někdo, kdo mi pronajme byt. Mám připravených 30 tisíc na kauci. Ale nic sehnat nemůžu. Pak bych ráda začala něco dělat. Práce se nebojím. Třeba bych někde uklízela nebo prodávala,“ říká Dagmar.
Co si děti přejí od Ježíška
„Já bych chtěla mobil, ale ne s tlačítky. To by se mi ve třídě smály. Všichni mají dotykové. Jsem jediná, která nemá vůbec žádný mobil,“ říká Anička (10). „A já bych si přál PC hru GTA 5. Je to taková střílečka,“ dodal Ondřej (13)
S podobnými osudy je v Domově sv. Zdislavy v Plzni více žen s dětmi. Jejich číslo účtu je 2678480/0300. Dárky dětem můžete posílat na adresu: Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni, Čermákova 29, 301 00 Plzeň.
Pomáhejte s námi
Devět rodin, ke kterým se osud obrátil zády. Pomůžete nám, aby alespoň na chvíli zapomněly na velké břímě, které si nesou životem? Sháníme dárky na zpříjemnění vánočních svátků, dárky, jež by vykouzlily úsměv na dětských tvářích, ulehčily rodinám jejich svízelnou situaci. Každá koruna, každý sebemenší dar se dostane rovnou k adresátům.