Pečovala o gang vařičů pervitinu: Máma pěti dětí jde do vězení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Pečovala o gang vařičů pervitinu: Máma pěti dětí jde do vězení!

Gang vařil pervitin v tomto domě.
Gang vařil pervitin v tomto domě. (Foto Aha! – Karel Janeček)

Musela se starat o narkomany! Svého bratra Zdeňka B. musela poslouchat Monika B. (46). Bratr ji coby hlava drogového gangu připravil o svobodu.

Zdeněk B. do domu vodil narkomany a výrobce pervitinu. Jeho sestra Monika o ně všechny na jeho žádost pečovala, starala se o obživu, uklízela laboratorní sklo i odpad z varny. Gang navařil přes pět kilo pervitinu, poté jeho členy zatkli. Soud napařil devítičlenné skupině tresty od 3,5 do 10 let.

Matka pěti dětí se od propuštění z vazby ukrývala v cizině. „Nevěděla jsem, co se v tom bytě dělo,“ zapírala Monika na policii. Soudu se omluvila, takže čtyřletý trest vyslechl pouze její advokát.

Jeden z Moničiných spolupachatelů u soudu.

Monice hrozilo 12 let

Obžalovaná žena mohla schytat daleko tvrdší trest. Soud však přihlédl k její dosavadní bezúhonnosti a také k tomu, že... „Její role v gangu byla v hierarchii spíše v nižších patrech,“, řekl soudce Petr Novák.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.