Odhalili hrdinu z Las Vegas: Raněnou chránil vlastním tělem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 25. května 2022

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Odhalili hrdinu z Las Vegas: Raněnou chránil vlastním tělem!

Cobos slouží  na Havaji jako průzkumník kavalerie.
Cobos slouží na Havaji jako průzkumník kavalerie. (Foto: Profimedia.cz/David Becker)

Pravý charakter člověka vyjde na povrch při největších krizích. Příkladnou odvahu a sebeobětování ukázal jistý mladík během masakru v Las Vegas – svět obletěla fotografie, jak raněnou návštěvnici koncertu kryje vlastním tělem před dalšími kulkami Stephena Paddocka (†64).

Novináři v zámoří už mezitím vypátrali jeho identitu: oním hrdinou je Matthew Cobos, průzkumník americké armády. Ženu chránil jak před střelami, tak před dalším šokem – kryl jí oči, aby neviděla ta jatka kolem. Po pár vteřinách se zvedli a Matthew ji odvedl do bezpečí. „Možná ji znal, možná ne, každopádně se zase vrátil a pomáhal dalším,“ uvedl fotoreportér David Becker, jenž momentku, která se stala jedním ze symbolů nedělního masakru, pořídil. Cobos se pustil i do první pomoci, postřeleným zastavoval krvácení svým páskem i holýma rukama. Snad je i díky němu bilance nejhorší masové vraždy v USA »jen« 59 mrtvých.

Pošlete ty boty, prosím...

A znám je už i majitel opuštěných kovbojských bot, jež pro změnu na místě masakru vycvakl Steve Marcus z agentury Reuters. „Ty boty patří mému synovci, byl střelen do nohy. Žije, už je i doma a já bych byla ráda, kdyby se k němu dostaly zpět. Pomůže někdo?“ prosila přes Facebook Diane Vicelja, teta postřeleného studenta Stephena Vicelji (25) z kalifornského Torrance. S krvavou ranou na stehně se vyzul a odplazil se k sanitce.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.