28. října všechny supermarkety »zavřou krám«: Kde nakoupíte a kde ne? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. prosince 2022

Svátek slaví Julie, zítra Dana

28. října všechny supermarkety »zavřou krám«: Kde nakoupíte a kde ne?

Informujte se, kde pozítří můžete nakoupit a kde ne.
Informujte se, kde pozítří můžete nakoupit a kde ne. (Foto Aha! – Alexandr Malachovský, ara)

Ať už si o nakupování myslíme cokoli, pravdou je, že o víkendech i o svátcích praskají obchodní centra ve švech. Češi si rádi zvykli, že nakoupí v podstatě vždycky, svátek nesvátek. Jak to bude ve pátek 28. října?

Kde bude zavřeno
V pátek 28. 10. bude poprvé platit nový zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Zákaz prodeje o svátcích se týká prodejen s prodejní plochou větší než 200 m², ale také zastaváren, second-handů.

Své brány pro zákazníky zavře většina řetězců. Nenakoupíte v supermarketech Kaufland, Penny Market, Lidl, Billa, Tesco Baumax, Hornbach a OBI. Zavřeno bude mít také IKEA a XXX Lutz, pražské Arkády, OC Šestka nebo brněnská Vaňkovka a Olympia.

Kde bude otevřeno
Otevřeno naopak mohou mít prodejny, jejichž prodejní plocha nepřesahuje 200 m², čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích a prodejny ve zdravotnických zařízeních.

Řetězec Albert otevře 5 supermarketů ve vestibulech pražského metra a také hypermarket na autobusovém nádraží v Českých Budějovicích, Billa v souladu se zákonem svou prodejnu na pražském letišti a na hlavním nádraží v Praze. Prodejny Žabka budou fungovat také.


Informujte se, než vyrazíte
Pokud jde o obchodní centra, raději se dopředu informujte, protože obchody s menší výměrou v nich samozřejmě otevřeno mít mohou, někdy však provozovatelé uzavřou celé obchodní centrum.

PRAHA: Otevřeno zůstává například pražské Paladium, Centrum Nový Smíchov, OC Letňany, OC Černý most a OC Zličín, zákazníky přivítají také menší obchody v OC Flora a Galerii Harfa,

MIMO PRAHU: Otevřeno bude třeba Futurum Hradec Králové, Bondy centrum v Mladé Boleslavi, Galerie Slovany v Plzni, City Park v JIhlavě, IGY centrum v Českých Budějovicích, olomoucká  Šantovka. i OC Olomouc, zlínské Zlaté Jablko i Centro, teplická Olymipa, mostecký Central, liberecké Forum a Nisa nebo Grand a Palace Pardubice. Pozor, v brněnském Velkém Špalíčku bude otevřeno jen kino a restaurace.

Mnozí proti zákazu bojují
Své prodejny (výdejny) otevře například Alza, a to včetně rozlehlého showroomu v pražských Holešovicích, největší pražské hračkářství Hamleys otevře také a nabídne návštěvníkům své atrakce, prodávat však nebude. 


Hlady nebudeme
Zákaz samozřejmě nahrává menším obchodům a na zvýšení objednávek se těší zejména služby nabízející nákup domů.

Přečtěte si
eremita
26. 10. 2016 • 23:48

Ćert vem nakupování o svátku jakémkoliv. Jde o princip. Zase budou ve službě policisté, hasiči, zdravotníci, pracovníci masmédií, prostě to tak ti s klouzavou pracovní dobou mají. Vyčlenit jednu sféru je hezké gesto, takové od stolu. Kvelby se zavřou, dojde k propouštění zaměstnaců...Bráno do důsledků, po svátcích nevyjdou noviny, televize, rozhlas se odmlčí. Blbost, ale vedoucí vydání chystají vše na další den, kdy se žije zas normálně...Není to domyšlené rozhodnutí. Prodavačům to nic nepřinese., Malé večerky se usmívají..

-bello-
26. 10. 2016 • 23:01

Já to naprosto schvaluju,koneckonců na " demokratickém " Západě by si firmy nedovolily to, co si dovolily po 89. v Česku.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.