Pták pomáhá své paničce, je to psychický pomocník: Tenhle kačer létá letadlem!

Pasažéři na vnitrostátním letu v Severní Karolíně měli zvláštního spolucestujícího – kačera. V papučích a plínkách. Slouží totiž jako emoční podpora své psychicky nemocné paničce.
Tohle je Daniel Turducken Stinkerbutt, moje emocionální podpora,“ představila všem svého společníka Carla Fitzgerald hned na začátku, aby bylo jasno. „Zaslechl jsem trochu sarkastického mrmlání, ale většinu lidí potěšilo, že s nimi letí kachna,“ vypověděl listu Washington Post cestující Mark Essig, který seděl za touhle dvojicí. Samozřejmě vytáhl mobil (zdaleka ne sám) a kačerovy fotky brzy po přistání zabodovaly na sociálních sítích.
Posádka Danielovi vystavila certifikát prvního letu, jaký zpravidla dostávají děti. Ostatně skutečně nikdy neletěl, je totiž plemenem indický běžec.Carla má kačera prakticky od vylíhnutí. „Ani si neuvědomuje, že je kachna, myslí si, že je opeřený člověk.“ Doma kouká na televizi a má spoustu dětských hraček, nejraději má ty s čudlíky, které vydávají zvuky. Jako empatický společník se projevil, když měla panička vážnou autonehodu. „Čtyři měsíce mě doktoři učili chodit,“ řekla Washington Postu. Po bouračce trpí posttraumatickou stresovou poruchou a kačer vše cítí, pomáhá. „Pozná, co je špatně – bolest či stres. Přijde, obejme mě, dá mi pusu... A když pozná, že na mě jde panický záchvat, snaží se na mě vylézt, abych to poznala a lehla si.“ A právě takto pomáhal Carle i na jejím prvním letu od nehody, z nějž měla docela nervy. Od lékaře dostala potvrzení, že je kačer součástí terapie, a aerolinky s tím problém neměly. „Poslouchá, nosí plínky, nic nepokadí ani nikoho nehoní,“ chválila panička kačerovo vzorné chování.