Týraný kůň měl 7 majitelů: Měnili ho za rum a cigarety! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Týraný kůň měl 7 majitelů: Měnili ho za rum a cigarety!

Zbídačeného koně zachránila před smrtí Blanka Schröpferová.
Zbídačeného koně zachránila před smrtí Blanka Schröpferová. (Foto Aha! – Zbyněk Schnapka)

Celý život nic hezkého nezažil. Vystřídal sedm majitelů a ti si ho měnili za rum a cigarety. Týraný kůň Reclaimon (14) je teď v útulku v Miřkově na Domažlicku.

Původně měl skončit na jatkách. „Vykoupili jsme ho za 3500 Kč. Byl v hrozném stavu. Měl vyhřezlý konečník. Zvěrolékař ho uspal, vrátil mu ho zpět a přišil. Týden byl v kritickém stavu. Veterinář nevěřil, že vůbec přežije,“ vzpomíná Blanka Schröpferová z S.O.S. život pro koně v Miřkově.

Kromě konečníku trápily zvíře záněty všech kloubů na nohou. „Měl je neléčené, nemohl vůbec chodit. Dostával antibiotika,“ říká Schröpferová. Díky péči se Reclaimon hodně zlepšil. Jenže potřebuje, jako každý kůň, pravidelně obrušovat kopyta. A to je problém. Neudrží se na třech nohách. Řešením je speciální závěs za 20 až 30 tisíc korun. Na ten ale nejsou peníze. „Léčba stála 50 tisíc a každý měsíc potřebuje léky za pět až šest tisíc. Na pás nemáme,“ dodává Schröpferová.
Jak funguje speciální závěs?
Podvlékne se zvířeti pod břicho mezi přední a zadní nohy. Pak se ukotví a kůň se zavěsí. Zvířeti pak mohou ošetřit všechna kopyta, aniž by upadlo. Když se mu neobrousí, rostou, koně to bolí a nakonec mu mohou znemožnit i chůzi.

Chcete Reclaimonovi pomoci?
Více informací se dozvíte na: www.soszivotprokone.wz.cz
Můžete mu poslat i peníze na transparentní účet u Raiffeisenbank: 1817200001/5500

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.