O rodiče přišel! Krmí se stříkačkou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. prosince 2022

Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

O rodiče přišel! Krmí se stříkačkou

Pětkrát denně dostává speciální směs mléka, zachutnala okamžitě.
Pětkrát denně dostává speciální směs mléka, zachutnala okamžitě. (Foto Aha! – Jiří Čada)

Domovem se mu zatím stala plastová přepravka vyplněná dřevitou vlnou. Do záchranné stanice v Pavlově na Havlíčkobrodsku dorazilo třítýdenní miminko veverky Zrzeček z Třebíče. Čeká ho baštění a učení.

„Zoufale pískat ho tam v parku na zemi našla náhodná chodkyně,“ popisuje vedoucí stanice Zbyšek Karafiát. Speciální mléčná směs, podávaná veverčímu nalezenci injekční stříkačkou pětkrát denně, mu zachutnala okamžitě. „Jako příkrm dostává už nyní také piškot a kousek jablka,“ popisuje zvířecí záchranář současnou stravu.


Už za deset dnů poputuje Zrzeček do velké voliéry, kde ho čeká škola lezení po stromech. „Tam ho také naučíme vybírat semínka ze šišek a louskat oříšky, které mu nabídneme a za další tři týdny ho pak vypustíme zpět do volné přírody,“ popisuje Karafiát další osud mláděte.

Víte, že...
...často až 20 centimetrů dlouhý huňatý ocas slouží veverce nejen jako kormidlo při jejích skocích po stromech, ale i jako vynikající pokrývka při spánku?

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.