Zamilovaný Valentýn v Zoo Tábor: Divoký lví sex! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Zamilovaný Valentýn v Zoo Tábor: Divoký lví sex!

Lev Simbo se divoce páří se svou partnerkou Elsou.
Lev Simbo se divoce páří se svou partnerkou Elsou. (Foto Zoo Tábor)

Nejen lidé, ale i zvířata si prokazují na Valentýna náklonnost. V táborské zoo to nyní mezi zvířaty jiskří. Může za to především teplá zima.

„Současné jarní počasí přimělo naše zvířecí páry začít s námluvami podstatně dříve. Lev Simba (5) se už se svou partnerkou Elsou (6) páří jako o život,“ řekl mluvčí zoo Filip Sušanka. Místo zimního spánku na sebe láskyplně doráží i medvědi Max, John, Bubík a Balů se samicemi Nelou s Daisy. Zcela jinou podobu má láska v tlupě makaků jávských, kde má hlavní slovo alfa samec. „Ten se v poslední době hodně činil. A právě jeho nedávno narozený potomek se stal středobodem tlupy. Všichni její členové ho chrání,“ uvedl Sušanka. 

Námluvy končí i smrtí

„Partnerské vztahy zvířat jsou mnohdy stejně komplikované jako vztahy lidí. Zatímco v přírodě si partnera vybírají sami, v zoo je třeba hodně trpělivosti, aby se vytvořil harmonizující pár. Příkladem je lev Simba s lvicí Elsou. Stejně jako u lidí hrají mezi zvířaty roli vzájemné sympatie. Určité riziko tu ale vždy je. U kočkovitých šelem se může stát, že milostné námluvy skončí pro jednoho z nich tragicky,“ připomněl hlavní zoolog Zoo Tábor Ondřej Kott.

Přečtěte si
britva
14. 2. 2016 • 19:44

ta lvice je mrtvá a ten lev je nekrofil

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.