Smutný konec rozsáhlého desetidenního pátrání po studentce: Lucii (†16) našli mrtvou!

Smutný konec má pátrání po Lucii K. (†16) z Nového Jičína. Dívku našli po desetidenní rozsáhlé pátrací akci mrtvou. Její tělo leželo jen 2 kilometry od domova. Proč zemřela, je zatím záhadou. Dopis na rozloučenou studentka nenechala.
Takový konec si nikdo nepřipouštěl. Lucie odešla z domu 5. ledna odpoledne jen s mobilem. Vše nasvědčovalo tomu, že si »jen« odskočila. Zpráva o její smrti rodinu i spolužáky zdrtila.
Byla tichá voda - „Je to strašné. V té naší klidné oblasti se stane něco takového,“ nevěří studentka Delicia (17), která včera přišla v doprovodu kamarádek Andrey a Karolíny (16) vzdát památku k soukromé škole Educa, kterou Lucie K. navštěvovala. „Byla to taková tichá voda. Bavila ji biologie i ekologie,“ řekl pedagog Libor Jedlička (41).
Všichni marně přemýšlejí, co Lucie K. celých 10 dnů od odchodu z domova dělala. „Je zvláštní, že vyběhne z domova jen tak ven, bez ničeho. Hrůza hrůz,“ podivuje se pedagog Jedlička. Kde dívenka jejího věku přespávala? Co jedla? Viděl ji někdo?
Vražda to nebyla - Mezi desítkami otázek ohledně posledních dnů a hodin je odpověď jen na jednu jedinou. Že Lucii nikdo od života nepomohl. „Přesnou příčinu úmrtí určí pitva. Cizí zavinění bylo na místě prvotním ohledáním vyloučeno,“ potvrdil policista Petr Gřes. Dívku identifikoval její otec Jiří.
Chudinka se statečně bránila: Detaily smrti Elišky (9) jsou jen pro silné…
Celý článekOtec: Neměla důvod utéct
Lucie odešla z domova v úterý 5. ledna odpoledne a už se nevrátila. „Neměla důvod utéct... Doma a ve škole puberťácká pohoda. Nevzala si s sebou věci na útěk nebo pro dlouhodobější nepřítomnost doma,“ napsal otec na Facebooku v době pátrání. Po sobě zanechala zapnutý počítač a rozsvíceno. Vypadalo to, že se brzy vrátí.
Hledali i dobrovolníci
Policisté, strážníci i dobrovolníci prověřovali během 10 dnů několik desítek garáží, domů a sklepů. Šlo o desítky osob, které pročesávaly Nový Jičín a okolí. Bohužel, až do včerejška bezvýsledně.