Čech, žijící v letovisku Hurghada, exkluzivně pro Nedělní Aha!: Kulky létaly všude kolem!

Páteční přepadení hotelu Bella Vista v Hurghadě zažil na vlastní kůži jistý Čech, který tam trvale žije. Své zážitky popsal v ë-mailu naší redakci, ale požádal o anonymitu.
„Jel jsem právě kolem hotelu Bella Vista, když to začalo,“ napsal. „Projížděl jsem od zdejší Mariny po Seraton Street, když se ozvala střelba. Auta brzdila, lidé prchali na všechny strany nebo se krčili v místech, která poskytovala úkryt.“
Náš krajan uvedl, že zásah policie a vojáků trval víc než tři čtvrti hodiny a celou tu dobu se intenzivně střílelo. Vylučuje informaci, která se v pátek objevila a připodobnila napadení k teroristickému útoku v Tunisku, kde radikálové loni postříleli čtyři desítky turistů. „Podle mě je nesmysl, že by teroristé připluli k hotelu lodí. Od 17 hodin večer tady totiž platí zákaz vyplouvání na moře, které střeží vojenské radary."
K přepadení hotelu došlo i přesto, že policisté a vojáci se samopaly hlídkují v letovisku na každém kroku. „Dělají maximum pro bezpečí turistů, při sebemenším náznaku neuposlechnutí k zastavení auta nebo podezřelém chování ihned střílí. Vědí, že pokud nepřijedou turisté, Hurgháda končí,“ popsal situaci Čech žijící v Egyptě, který se ozval i v sobotu. „Je zde normální den, jako každý jiný. Turisté jsou v pořádku a na hotelu se normálně lidi koupají,“ popsal včerejší situaci ve vyhlášeném letovisku u Rudého moře.