Papouščí trénink na Štědrý den: Od večeře se neodlétává! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Papouščí trénink na Štědrý den: Od večeře se neodlétává!

Fotografie
Fotografie (internal)

Vánoční pověra, že od štědrovečerní večeře se nesmí vstávat, platí i pro papoušky! Chovatelé  Pavel Klika (38) a Vlaďka Čarková (56) z Prahy tak ptáky už týden dopředu učí, aby od jídla neodlétávali.

Pavel s Vlaďkou chovají papoušky u sebe doma v bytě v centru Prahy, společně chodí na procházky, jezdí v MHD a i večeří. "Přes rok si od stolu mohou odlétávat jak chtějí, ale od 16. 12. do 24. 12. už mají zákaz, aby si na štědrovečení večeři zvykli. Systém tréninku je především o neustálém vysvětlování, což vyžaduje nesmírnou trpělivost,“ řekla chovatelka Vlaďka. A jaká štědrovečerní bašta je čeká? "Ovoce a zelenina je předkrm. Hlavní chod je trocha kuřecího masa a vařeného lososa s rýží nebo vařeným bramborem. A doladí se oříšky nebo zrním,“ doplnila. Potom následuje velký úklid a může se jít ke stromečku. Pavel s Vlaďkou jim dají čtyři pytle zrní a jejich oblíbené vlašské ořechy. "Nejraději mají naší pozornost, takže pak si všichni společně hrajeme a to jim udělá největší radost,“ vysvětlil Pavel.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.