Šokující průzkum dětských lékařů: Češi krmí batolata špatně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Šokující průzkum dětských lékařů: Češi krmí batolata špatně!

Lékařka Jarmila Seifertová.Jak krmíte své děti? Rodiče mají možnost v ordinaci některých pediatrů vyplnit dotazník NutriCheq, díky němuž lékař zjistí, jaké dělají ve výživě chyby, a poradí jim, co napravit.
Lékařka Jarmila Seifertová.Jak krmíte své děti? Rodiče mají možnost v ordinaci některých pediatrů vyplnit dotazník NutriCheq, díky němuž lékař zjistí, jaké dělají ve výživě chyby, a poradí jim, co napravit.  (Foto Aha! – Dan Černovský, scom)

Každý rodič chce pro své dítě vždycky jen to nejlepší. Jenže... Z výzkumu dětských lékařů vyplynulo, že Češi krmí svá batolata do značné míry špatně.

„Teoreticky jsou rodiče často dobře připraveni, ale nedokážou znalosti z knížek převést do praxe. Většinou proto, že se jim to zdá složité. Navíc se ukazuje, že ani oni sami nemají skladbu stravy úplně ideální,“ říká dětská lékařka Jarmila Seifertová.
Odhalené problémy dětí:
62 % trpělo nedostatkem vitaminu D
19 % z příjmu masa představovaly uzeniny
45 % mělo málo vitaminu E (vejce, mléko či luštěniny)
36 % mělo málo vápníku
10 % mělo málo železa a chudokrevnost (absence červeného masa)
15 % mělo málo vitaminu C
Většina jí příliš mnoho cukru, 20 % energetického příjmu tvoří sladkosti
Všechny (mimo kojených) měly moc vysoký příjem kuchyňské soli.

Jak krmíte své děti? Rodiče mají možnost v ordinaci některých pediatrů vyplnit dotazník NutriCheq, díky němuž lékař zjistí, jaké dělají ve výživě chyby, a poradí jim, co napravit.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.