Romanovi (48) vykradli dílnu a sebrali nářadí: A tak vyhlásil zlodějům kyberválku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Romanovi (48) vykradli dílnu a sebrali nářadí: A tak vyhlásil zlodějům kyberválku!

Roman Miškovčík (48) ukazuje v počítači svůj registr odcizených věcí.
Roman Miškovčík (48) ukazuje v počítači svůj registr odcizených věcí. (Foto Aha! – Zbyněk Schnapka)

Zloději mu vykradli dílnu, sebrali mu nářadí a minimotorku. Romana Miškovčíka (48) z Plzně to pořádně naštvalo a vyhlásil jim kyberválku. Na internetu vytvořil registr odcizených věcí.

Je přesvědčený, že taková věc tady chyběla. „Od nepaměti tady byli zloději a budou i dál. Je třeba proti nim bojovat, a když člověk může, neměl by zůstat lhostejný,“ říká Miškovčík. Jako počítačový expert tak vytvořil na internetu registr odcizených věcí, kam lidé sami mohou vkládat fotografie toho, co jim zloději ukradli. „Když se pátrání nepohne, policisté po čase věc odloží. Na krádež se tak brzy zapomene. Zloději stačí počkat a pak kradenou věc nabídne někde k prodeji. A to jsem chtěl změnit,“ vysvětluje Miškovčík. I po letech tak budou lidé na jeho webu moci zjistit, že věc je kradená. Registr funguje zatím půl roku a už má výsledky. „Volal mi pán, který dal na web fotku s popisem svého ukradeného auta. Nějaký člověk si toho všiml, uvědomil policii a auto se našlo,“ vzpomíná Miškovčík.

 

Jak registr funguje?
Registr je rozčleněný do několika sekcí jako třeba auta, motorky, kola či klenoty. Okradený člověk sem zdarma vloží fotografii ukradené věci i s jejím detailním popisem a je dobré uvést i výrobní číslo nebo zvláštnosti. Jestliže se pak někdy najde, sám položku může z webu vymazat. Registr zájemci najdou na www.registr-odcizenych-veci.cz.

Autor:  zb

Přečtěte si
koliaska
28. 1. 2022 • 20:02

To je dobrý nápad. Nám se před lety stalo něco dost podobného. Manžel má za domem také takovou malou dílnu. Poměrně dobře vybavenou a taky mu ji samozřejmě vykradli. Jen teda on už své věci znovu nenašel. Teď tam má nový dílenský nábytek z http­s://ww­w.aj­produk­ty.cz­/skla­dy-dilny-a-prumysl/dilensky-nabytek-a-vybaveni/463619.wf který se dá uzamknout, tak je to mnohem lepší.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.