Zatkli podezřelého! To je jeden z pařížských vrahů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Zatkli podezřelého! To je jeden z pařížských vrahů!

Abdelhamid Abaaou je nyní nejhledanějším teroristou světa.
Abdelhamid Abaaou je nyní nejhledanějším teroristou světa. (Foto ČTK, Reuters)

Paříž se včera opět proměnila v bojiště! Policisté od půl páté ráno obléhali dům ve čtvrti Saint-Denis na severu města. V jednom z bytů se tam zřejmě zabarikádoval strůjce útoků Abdelhamid Abaaoud (27). Při zátahu, který doprovázely výbuchy a střelba, bylo sedm lidí zadrženo, nejméně dva zemřeli.

Celý zásah probíhal v blízkosti fotbalového stadionu Stade de France, kde v pátek večer útočily dvě či tři skupiny sebevražedných atentátníků. Během razie zemřela žena, která měla připnutý pás s výbušninami a podle informací byla označována za »ženu« Abdelhamida Abaaouda. Dalším z mrtvých byl radikál, kterého policie zastřelila. Muži zákona také zadrželi sedm lidí, kteří mají spojitost s pátečními útoky. Zda byl mezi nimi přímo Abaaoud, ale zatím není jasné. Během razie bylo pět policistů lehce zraněno, akci nepřežil policejní pes.


Střílej, střílej
Žena, která bydlí ve stejném domě v patře pod bytem, kde se zásah konal, se ukryla v koupelně. Slyšela prý řadu explozí, střelbu a také výkřiky „střílej, střílej“. Podle svědků celá akce začala asi kolem páté hodiny ranní. „Začalo to explozí. Pak byla druhá velká exploze. Pak dvě další. Poté se asi hodinu střílelo,“ řekl očitý svědek, novinář Baptiste Marie. Místní obyvatel Amin Guizani hovořil o granátech. Obyvatelé čtvrti Saint-Denis byli vyzváni, aby své byty neopouštěli, a okolí bylo neprodyšně uzavřeno. Povolána byla také francouzská armáda, zůstaly zavřené i školy.Přečtěte si
-bello-
19. 11. 2015 • 21:59

Sain-Denis je satelit u Paříže a večer tam nepřijede z centra ani sanita jsem si přečetla.Samozřejmě , že je to arabské ghetto . Složení obyvatel : muslimové hustota obydlení na km2 = 8.600 pro srovnání hustota obyvatel Prahy na km2 = 2.500 ------ Studie s r. 2005 - http://www.hks.re/wiki/muslimove_ve_francii ...cit." francouzský model se snaží změnit přistěhovalce ve Francouze. Dnes je zřejmé, že francouzský model přestal fungovat. Říká se, že ve Francii žije až šest milionů muslimů, možná víc. Zákon brání zjišťovat u občanů jejich původ, rasu nebo náboženství. Přesto je nesporné, že Francie dává útočiště daleko největší muslimské komunitě v celé Evropě. Většinou jde o lidi původem z arabsko-berberské severní Afriky, nezřídka jsou to již francouzští občané v druhé třetí generaci , kteří útočí."

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.